Trwa ładowanie...
polska
15-01-2009 12:14

Ikea chce zbudować fabrykę w Polsce

Ingvar Kamprad, właściciel koncernu meblowego Ikea, spotka się w poniedziałek z wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem. Ikea planuje bowiem budowę w Polsce dużej fabryki.

Ikea chce zbudować fabrykę w PolsceŹródło: AFP
d2ulvbx
d2ulvbx

Ingvar Kamprad, właściciel koncernu meblowego Ikea, spotka się w poniedziałek z wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem. Ikea planuje bowiem budowę w Polsce dużej fabryki, która ma zatrudnić nawet 2 tysiące osób - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.

_ Nie ma jeszcze decyzji, w jakim regionie powstanie zakład - _ mówi Karolina Horoszczak, rzecznik prasowy Ikea Polska. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że najbardziej możliwa lokalizacja to okolice Białegostoku. Nowa fabryka miała by produkować płyty drewniane, z których powstają meble Ikea.

Waldmar Pawlak, który spotka się w poniedziałek z Ingvarem Kampradem, będzie miał okazję poznać osobę nietuzinkową. Właściciel Ikei jest miliarderem, ale słynie z niezwykle skromnego stylu życia. Mieszka razem z żoną w Szwajcarii w przeciętnym domku jednorodzinnym urządzonym meblami Ikei. Jada w tanich restauracjach, a zakupy robi na targu. Najchętniej kupuje przecenione towary. Anegdota głosi, że nie chciano go wpuścić na galę, na której miano mu wręczyć tytuł człowieka roku. Ochrona widziała bowiem wcześniej, jak wysiadał z autobusu.

Katarzyna Borowska, Agata Kondzińska
tvp.info

d2ulvbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ulvbx