Trwa ładowanie...

Ile zarabia Jerzy Owsiak?

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ujawnia wysokość swoich dochodów. Zapewnia, że nie ma etatu w Orkiestrze, posiada jedynie własną firmę
Mrówka Cała, która produkuje programy telewizyjne

Share
Ile zarabia Jerzy Owsiak?Źródło: PAP/Radek Pietruszka
d3t62kz

Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ujawnia wysokość swoich dochodów. Zapewnia, że nie ma etatu w Orkiestrze, posiada jedynie własną firmę Mrówka Cała, która produkuje programy telewizyjne – informuje „Gazeta Wyborcza”.

- Jeżeli np. wystawiam rachunek za swój wykład, a mam wykłady w całej Polsce, ludzie mnie zapraszają i firmy też, żebym dał spicz przez półtorej godziny, to na Mrówkę – tłumaczy na łamach „GW”. Dodaje, że jego firma wykonuje czasem zlecenia dla Fundacji.

d3t62kz

Dochody Owsiaka pochodzą więc z wykładów, wygłasza ich około 20 rocznie, za które dostaje średnio kilkanaście tysięcy złotych. Polskie Radio płaci mu 250 złotych za audycję, zarabia też na programach telewizyjnych i książkach. Kilka tysięcy złotych otrzymuje za prezesostwo w Złotym Melonie, który został założony przez Fundację. Dochód, jaki wytwarza Melon zostaje przekazywany na rzecz WOŚP.

Owsiak zdradził też wysokość zarobków pracowników Fundacji oraz swojej żony. - (...) ludzie nie zarabiają więcej niż trzykrotność przeciętnej pensji w Polsce, czyli maksymalnie 3 x 3,8 tys. zł brutto - tłumaczy na łamach „GW”. Natomiast żona Jerzego Owsiaka pracuje w Fundacji na stanowisku dyrektora działu medycznego. Jest tam zatrudniona od 12 lat i otrzymuje 12,2 tys. złotych brutto.

JK,WP.PL

d3t62kz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t62kz
d3t62kz