Trwa ładowanie...
03-11-2010 10:17

Ile zarabiają kierowcy?

Zawodowy kierowca to jedna z tych profesji, od których w znacznym stopniu zależy sprawne funkcjonowanie całej gospodarki

Ile zarabiają kierowcy?Źródło: Thinkstockphotos
d1ids36
d1ids36

Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2009 roku wynika, że stosunkowo najlepiej opłacanym stanowiskiem związanym z prowadzeniem pojazdów samochodowych był kierowca autobusu. Mediana jego miesięcznego wynagrodzenia wyniosła 2 765 PLN i była o 20% niższa niż zanotowana ogółem dla całego badania (3 425 PLN). Na zbliżonym poziomie zarabiali kierowcy samochodów ciężarowych TIR (2 610 PLN). W naszym zestawieniu najniżej opłacani byli zawodowi kierowcy legitymujący się uprawnieniami kategorii B. Ich miesięczne dochody kształtowały się na poziomie 2 200 PLN brutto.

Jak kształtują się zarobki Polaków w 2010 roku? Na jakich stanowiskach oferowano w tym roku najwyższe płace? Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń Każdy zainteresowany po wypełnieniu ankiety otrzyma analizę wynagrodzenia dla wybranego stanowiska. Ponadto po zakończeniu badania, jego uczestnicy jako pierwsi otrzymają najnowsze dane o płacach w Polsce.

d1ids36

Arkadiusz Koperek
wynagrodzenia.pl
Sedlak & Sedlak

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 ) [

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d1ids36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ids36