Trwa ładowanie...

Importer Seata skazany

Sąd skazał właściciela polskiego oddziału Seata za oszustwo i pranie brudnych pieniędzy, informuje "Puls Biznesu". Skazany zapowiada apelację.
Share
Importer Seata skazany
Źródło: Jupiterimages
dw3xehq

Przed sądem w Pruszkowie zakończył się proces Krystiana Poloczka, generalnego importera samochodów marki Seat na Polskę i kilka krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Znany w polskim biznesie wiceprezydent Pracodawców RP (d. Konfederacji Pracodawców Polskich) i właściciel Iberia Motor Company (IMC), grupy ponad dwudziestu firm działających w branży motoryzacyjnej, finansowej i ubezpieczeniowej, został uznany za winnego oszustwa i prania brudnych pieniędzy.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat i grzywnę 300 tys. zł. Zakazał mu też sprawowania przez 5 lat funkcji w spółkach prawa handlowego. Poloczek zapowiedział już, że złoży apelację.

Jak przypomina "Puls Biznesu" wyrok dotyczy wydarzeń z lat 2001-2002. Poloczek, który wtedy był prezesem IMC (dziś jest szefem rady nadzorczej spółki) podpisał wtedy z firmami Remtex i Sewind pięć umów dotyczących druku i dystrybucji aż 6,5 mln ulotek i cenników samochodów marki Seat, za co IMC zapłaciło prawie 11,5 mln zł.
Według prokuratury zawierając te umowy Poloczek "od samego początku zakładał ich fikcyjność. Zasadniczym celem zaś było wyprowadzenie z majątku IMC znacznych kwot pieniędzy, które miały trafić do jego kieszeni".

dw3xehq

Podziel się opinią

Share
dw3xehq
dw3xehq