Trwa ładowanie...
d24ua2t
d24ua2t

Indata Software przesunęło ofertę publiczną na wrzesień

Warszawa, 23.06.2015 (ISBnews) - Indata Software, w uzgodnieniu z oferującym Domem Maklerskim mBanku, podjęło decyzję o zmianie harmonogramu przeprowadzenia oferty publicznej do 26 mln Akcji Serii H i przesunięciu planowanej emisji na wrzesień, poinformował prezes Grzegorz Czapla.
Share
d24ua2t

"Decyzja o przesunięciu oferty jest następstwem obecnej niekorzystnej sytuacji rynkowej i zwiększonej niepewności co do rozwoju sytuacji na europejskich rynkach akcji w najbliższych tygodniach. Chciałbym pokreślić, że nasz biznes rozwija się bardzo dobrze. Zdobywamy nowe kontrakty - w tym także większe i długoterminowe, takie jak projekt outsourcingu usług i sprzętu IT dla Krajowego Centrum Pracy, którego wartość do realizacji w tym roku szacowana jest na ok. 2 mln zł" - powiedział Czapla, cytowany w komunikacie.

Nowy harmonogram zakłada, że cena maksymalna zostanie opublikowana do 21 września. Zapisy w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane 22-24 września, w tym samym terminie odbędzie się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Cena akcji oraz ostateczna liczba akcji oferowanych w poszczególnych transzach zostaną opublikowane 24 września. Przyjmowanie zapisów i wpłat na akcje oferowane w transzy inwestorów instytucjonalnych zaplanowano na 25-29 września, w tym w dniach 25-28 września 2015 - od inwestorów instytucjonalnych, którzy otrzymali zaproszenia do złożenia zapisów w związku z udziałem w procesie book-buildingu. Przydział akcji przewidziany jest w terminie do 30 września.

Na początku czerwca 2015 roku Indata Software przedstawiła prognozę wyników finansowych na 2015 rok, zakładającą uzyskanie 80 mln zł przychodów, 20 mln zł zysku EBITDA, 17 mln zł zysku EBIT oraz 16 mln zł zysku netto (w tym 15 mln zł zysku netto dla akcjonariuszy jednostki dominującej). Prognoza nie obejmuje realizacji celów emisji akcji serii H, tj. akwizycji kolejnych spółek ani też zwiększenia udziałów Indata Software w spółkach zależnych.

d24ua2t

Grupa Indata Software jest holdingiem spółek informatycznych z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Indata Software jest czołowym dostawcą systemów informatycznych w Polsce. Prowadzi głównie działalność związaną z realizacją dedykowanych rozwiązań informatycznych (usługi software house) dla przedsiębiorstw, jak również implementacją autorskich narzędzi informatycznych na zlecenia klientów. Jej działalność obejmuje także usługi outsourcingu IT, hostingu i usług z obszaru marketingu interaktywnego. Spółka w 2015 roku przeszła na GPW z NewConnect.

(ISBnews)

d24ua2t

Podziel się opinią

Share
d24ua2t
d24ua2t