Trwa ładowanie...
dcthnze
dcthnze

Informacje ze spółek

BZ WBK 26.09 Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK S.A.
Share
dcthnze

BZ WBK

26.09 Członek Zarządu Banku Zachodniego WBK S.A. poinformował Bank, że podmiot, w którego Radzie Nadzorczej zasiada kupił w dniu 18 września 2008 r. 15 000 akcji Banku Zachodniego WBK S.A. po cenie 153,42 zł, oznaczonych kodem PLBZ 00000044, w ramach transakcji sesyjnych zwykłych.
Zakup akcji przez banku przez podmiot prawny może świadczyć o korzystnym postrzeganiu perspektyw spółki przez inwestora. W komunikacie podanym przez spółkę nie ma informacji, jaka spółka kupiła akcje banku oraz o jej ewentualnym stanie posiadania. Można jednak przypuszczać, że jest to ten sam podmiot, który w ubiegłym tygodniu informował o nabyciu 25 000 akcji podczas trzech sesji giełdowych. Informacja podana przez spółkę może mieć lekko pozytywny wydźwięk na zachowanie kursu akcji.

WOLA INFO
Zarząd Wola Info S.A. informuje, iż w dniu 25 września 2008 roku do Spółki wpłynęła podpisana przez PTC sp. z o.o. z siedziba w Warszawie umowa na dostawę przez Wola Info S.A. sprzętu i oprogramowania oraz świadczenie przez Wola Info S.A. przez okres 5 lat rozszerzonej gwarancji dla sprzętu i oprogramowania. Wartość umowy wynosi 5 269 467 złotych netto.
Spółka w komunikacie nie poinformowała o terminie realizacji oraz rozliczenia kontraktu. Informacja jest jednak korzystna i powinna przyczynić się do mocniejszego od rynku zachowania kursu akcji.

dcthnze

NOVITA
Zarząd spółki 26.09.br. przekazał informacje o obniżeniu tegorocznej prognozy przychodów z 91,9 mln zł do 87 mln zł, przy podtrzymaniu pozostałych wartości prognozy. Niższa prognozowana do osiągnięcia wartość sprzedaży związana jest przede wszystkim z osłabieniem kursu euro oraz USD w porównaniu do przyjętych danych w pierwotnych przewidywaniach.
Obniżenie prognozy tegorocznych przychodów w związku z umocnieniem się polskiej waluty nie powinno w znacznym stopniu wpłynąć na postrzeganie spółki przez inwestorów zwłaszcza, iż przewidywana wartość zysku netto na poziomie 6,6 mln zł została podtrzymana. Pozostawienie oczekiwanego wyniku netto na poprzednim poziomie przy obniżeniu wartości sprzedaży sugeruje zmniejszenie kosztów operacyjnych spółki, zaś poczynione oszczędności mogą pozytywnie przełożyć się na późniejsze okresy działalności. Przewidywana przez zarząd spółki marża zysku EBIT za obecny rok w porównaniu do roku ubiegłego wzrośnie z 8,5% do 11,95%, zysku netto o 110%, zaś wartość sprzedaży o 2,08%.

KALENDARIUM

Dane makro
14:30 USA - dynamika wydatków ludności za sierpień. (poprzednia wartość: 0,2%. oczekiwania: 0,2%.)
14:30 USA - wskaźnik inflacji wydatków konsumpcyjnych bez paliw i żywności za sierpień. (poprzednia wartość: 2,4% r/r.)
14:30 USA - dynamika dochodów ludności za sierpień. (poprzednia wartość: -0,7%. Oczekiwania: 0,2%.)

Wydarzenia w spółkach
Brak informacji

BM Banku BPH

dcthnze

Podziel się opinią

Share
dcthnze
dcthnze