Trwa ładowanie...
d4huwkm
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
informatyk

Informatycy wolą korporacje

Małe firmy działające na rynku technologii chcą się rozwijać, ale nie
mają z kim
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Informatycy wolą korporacje
(© Frédéric Massard - Fotolia.com)
d4huwkm

- Małe firmy działające na rynku technologii chcą się rozwijać, ale nie mają z kim. Najlepszych specjalistów IT przejmują koncerny - donosi "Puls Biznesu".

Jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż jest dzisiaj IT. Szybki rozwój nowych technologii oznacza również większe zapotrzebowanie na informatyków, którzy od dawna na brak ofert pracy nie narzekają.

*Polecamy: * Za te pieniądze nie pójdą do pracy

d4huwkm

Narzekają natomiast firmy - że nie ma kogo zatrudnić. Liczba studentów kierunków informatycznych nie rośnie znacząco. "Specjalistów IT jest za mało. Nie wystarczy ich dla wszystkich" - twierdzi Sylwia Błaszczyk, kierownik poznańskiego oddziału Devonshire, firmy zajmującej się rekrutacją m.in. specjalistów IT.

Szczególnie nie wystarcza ich dla mniejszych, często bardzo młodych podmiotów. "Nie mamy większych problemów z przejmowaniem informatyków z mniejszych firm do korporacji. Szukamy ich wszędzie, gdzie tylko można" - twierdzi Sylwia Błaszczyk.

Korporacja dla specjalistów IT oznacza często prestiż, możliwość rozwoju, pracy z najnowszymi technologiami i uczestniczenia w projektach na większą skalę, wyprzedzających polski rynek. "Zdarzają się osoby, które wolą rodzinną atmosferę i nie chcą być tylko numerkiem na liście płac. Ale rzadko" - mówi przedstawicielka Devonshire.

MA

Praca w IT. Duży wybór ofert z całej Polski. Sprawdź!

d4huwkm

Podziel się opinią

Share

d4huwkm

d4huwkm