Trwa ładowanie...
d3mqdtl
hr

Innowacyjne źródło wiedzy

wskaźnikiHR.pl to nowe narzędzie HR stworzone przez firmę Sedlak & Sedlak i dostępne dla przedsiębiorców w trybie online
Share
Innowacyjne źródło wiedzy
Źródło: Jupiterimages
d3mqdtl

wskaźnikiHR.pl to nowe narzędzie HR stworzone przez firmę Sedlak & Sedlak i dostępne dla przedsiębiorców w trybie online. Serwis powstał w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez pracowników działów personalnych i przedstawicieli kadry zarządzającej.

Głównym celem badań prowadzonych przy użyciu aplikacji jest dostarczanie przedsiębiorcom bieżących danych na temat stanu zatrudnienia i ruchu kadrowego w firmach działających w Polsce.

d3mqdtl

Pierwszy z udostępnionych użytkownikom serwisu Raport Wskaźniki HR to jednak nie tylko źródło informacji o ilości zwolnionych i przyjętych pracowników, wskaźnikach dotyczących wolnych etatów i absencji chorobowej w maju 2009 roku. Premierowa edycja badania dostarcza także informacji na temat kondycji polskich przedsiębiorstw.

Opublikowane w raporcie współczynniki koniunktury gospodarczej wskazują, że w maju bieżącego roku wynagrodzenia były najbardziej stabilną z analizowanych zmiennych. W ponad 70% badanych przedsiębiorstw poziom przeciętnego całkowitego wynagrodzenia nie zmienił się w stosunku do poprzedniego miesiąca. W niemal co piątej z firm wynagrodzenia uległy obniżeniu. Wzrost poziomu płac odnotowano jedynie w 8,6% przedsiębiorstw. W przypadku takich zmiennych jak obroty i zyski wartości współczynników koniunktury gospodarczej były zbliżone. Wzrosty w skali miesiąca zarejestrowało ponad 20% z badanych firm. Obserwowana w wielu przedsiębiorstwach polityka oszczędności i optymalizacji kosztów przełożyła się na ich wyniki finansowe. Więcej firm zadeklarowało wzrost zysków niż wzrost obrotów. Odwrotna sytuacja dotyczyła ilości firm, w których w skali miesiąca obroty i dochody zmniejszyły się. Spadek obrotów dotyczył niemal 30% badanych przedsiębiorstw, a obniżka zysków nastąpiła w przypadku niecałych 27%. Różnice nie są duże
lecz warte odnotowania. Ilość firm, które w maju nie odnotowały istotnej zmiany przychodów i zysków oscylowała w obu przypadkach na poziomie 49%. Według stanu na 19 sierpnia 2009 w badaniu udział wzięło 127 firm, z czego 44,88% to przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 pracowników.

W ciągu najbliższych dni, na stronach serwisu wskaźnikiHR.pl udostępniony zostanie kolejny Raport z wynikami wskaźników HR, uzyskanymi przez przedsiębiorców w miesiącu czerwiec.

Dział Analiz Rynku Pracy Sedlak & Sedlak

d3mqdtl

Podziel się opinią

Share
d3mqdtl
d3mqdtl