Trwa ładowanie...
ditqf3v
poczta

Integer chce mieć 1000 paczkomatów we Włoszech

...

Share
ditqf3v

25.03. Warszawa (PAP) - IntegerInteger (Zobacz notowania spółki ») do połowy 2014 roku uruchomi we Włoszech 400 paczkomatów, a do końca 2015 roku będzie ich tysiąc - podała spółka w komunikacie.

IntegerInteger podpisał porozumienie z TNT Express Italy. TNT będzie kluczowym partnerem logistycznym sieci paczkomatów InPost w tym kraju.

"Współpraca z TNT Express to kontynuacja ekspansji paczkomatów InPost na Półwyspie Apenińskim. W połowie lutego sfinalizowano porozumienie z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. E-Price i SaldiPrivati, flagowe sklepy internetowe z grupy Banzai, będą jako pierwsze we Włoszech oferować usługę odbioru zakupionych produktów w 400 paczkomatach" - napisano w raporcie.

ditqf3v

"Dostrzegamy ogromne perspektywy, jakie stoją przed e-handlem we Włoszech, dlatego pierwsze 400 maszyn, które zostaną rozlokowane na Półwyspie Apenińskim do końca czerwca, to dopiero początek naszej ekspansji. Docelowo chcemy uruchomić na włoskim rynku 1000 paczkomatów" - poinformował cytowany w komunikacie Rafał Brzoska, prezes IntegeraIntegera.

Międzynarodowa ekspansja paczkomatów InPost jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge i zakłada uruchomienie 10 tys. paczkomatów w Europie w ciągu najbliższych 3 lat. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. W ciągu najbliższych 3-4 lat paczkomaty InPost pojawią się nie tylko w Azji, ale również w obu Amerykach.

Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro. (PAP)

morb/ gor/

ditqf3v

Podziel się opinią

Share
ditqf3v
ditqf3v