Trwa ładowanie...
d1y4kjg

Intel zaprezentował komputer wielkości pendrive'a

W 2015 roku na rynku pojawi się komputer wielkości pendrive'a. Będzie to Intel Computer Stick, który można podłączyć np. do telewizora za pośrednictwem portu HDMI.

Share
d1y4kjg

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 8.1 lub Ubuntu, wyposażone jest w podstawowe porty i interfejsy łączności bezprzewodowej. Jego cena - zgodnie z deklaracją producenta - ma nie przekroczyć 150 dol.

Korporacja pokazała na ostatnich targach CES wiele nowych produktów, przede wszystkim piątą generację procesorów Broadwell. Prawdziwie innowacyjnym sprzętem, który mógł zostać pominięty w zalewie nowych wersji znanych produktów jest jednak Intel Computer Stick. Urządzenie wielkości pendrive'a podłączane za pośrednictwem interfejsu HDMI pozwala zamienić dowolny ekran w komputer.

Intel Computer Stick wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Atom, 2GB pamięci RAM oraz pełnowymiarowy port USB, a także Wi-Fi w standardzie N i Bluetooth 4.0. Posiada także gniazdo kart SD, umożliwiające rozbudowę jego pamięci - z bazowych 32GB.

d1y4kjg

Korporacja zapewnia, że komputer zaprojektowano zarówno dla konsumentów, jak i rynku biznesowego. Można za jego pośrednictwem przeglądać internet, korzystać z serwisów streamingowych, urządzenie obsługuje także bardziej zaawansowane narzędzia, jak Windows Remote Desktop. Stick zapowiada rozwój zupełnie nowego segmentu miniaturowych i stosunkowo tanich komputerów osobistych. Urządzenie pojawi się na rynku w 2015 r., będzie kosztować odpowiednio 149 dol. za wersję z Windowsem 8.1 i 89 dol. za model z Ubuntu. (PAP)

łm/ bk/

d1y4kjg

Podziel się opinią

Share
d1y4kjg
d1y4kjg