Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
orange
22-05-2013 12:19

Inteligentny dom to nie science fiction

Ile razy zawracałeś z drogi do pracy, by sprawdzić, czy aby na pewno wyłączyłeś żelazko lub piekarnik? A może martwiłeś się, czy pozamykałeś okna w mieszkaniu? Awaria pralki też może się zdarzyć, więc o zalanie mieszkania nie trudno. O skutkach ewentualnego pożaru aż strach myśleć, o włamaniu podobnie. Przed nami czas wakacyjnych wojaży, gdy nasz dom pozostaje bez opieki. Warto więc się zabezpieczyć i mieć wszystko pod kontrolą. Święty spokój zapewnić nam może nowa usługa Inteligentny dom z Neostradą i FunPackiem oferowaną przez Orange Polska.

Inteligentny dom to nie science fictionŹródło: Thinkstockphotos
d4cyy7p
d4cyy7p

Operator właśnie wprowadził do swojej oferty długo oczekiwaną na rynku usługę Inteligentny dom, która pozwala nam zdalnie zarządzać domem. Dzięki niej zyskamy większą kontrolę nad swoim dobytkiem. Również opieka nad starszymi rodzicami, dziećmi, a nawet pupilem stanie się łatwiejsza. Jeśli pod naszą nieobecność cokolwiek niepokojącego wydarzy się w domu, to system powiadomi nas o tym SMS-em lub mailem.

Usługa inteligentny dom składa się z różnego rodzaju czujników zintegrowanych z centralą podłączoną do internetu. Do wyboru mamy m.in. czujnik dymu, przełącznik do gniazdka z miernikami energii i bez, czujnik otwarcia okien i drzwi, czujnik ruchu, czujnik zalania, a także kamera. Cały zestaw można w prosty sposób dowolnie konfigurować i rozbudowywać według potrzeb. Co ważne podczas instalacji systemu nie ma potrzeby rozprowadzania w domu dodatkowych kabli. Wszystkie urządzenia zasilane są bateriami i łączą się z centralą bezprzewodowo. Wyłącznie centrala wymaga podłączenia do prądu oraz do routera z dostępem do internetu, jednym kablem Ethernet.

- Gdy dziecko wróci ze szkoły, czujnik otwarcia drzwi poinformuje o tym rodzica. Będzie mógł skontaktować się i przypomnieć mu o zamknięciu mieszkania na klucz. Podobnie chronić możemy starszych domowników, którzy mogą zapomnieć np. o zakręceniu wody czy zgaszeniu płomienia na kuchence. Czujniki dymu, czy zalania pozwolą zareagować w odpowiednim momencie i wezwać pomoc - wyjaśnia Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

d4cyy7p

Zarządzanie systemem zapewniającym kontrolę nad naszym domem jest bardzo proste. Poprzez komputer z dostępem do internetu możemy zalogować się do specjalnego systemu, który wyświetla komunikaty o wszelkich zdarzeniach zarejestrowanych przez zainstalowane w domu czujniki. Możemy to również zrobić za pośrednictwem tabletu czy telefonu komórkowego z systemem Android 4.x lub iOS 5.x lub nowszej. Zaprojektowana specjalnie na urządzenia mobilne aplikacja pozwoli nam np. zdalnie sterować lampką nocną poprzez jej załączanie i wyłączanie na podstawie zaprogramowanych scenariuszy. Takie rozwiązanie pozwoli nam symulować obecność w domu.

Jeszcze do niedawna podobne rozwiązania kojarzyły się nam wyłącznie z filmami o przyszłości, a co najmniej wydawały się bardzo drogie. Dziś stają się faktem, a co ważniejsze są w zasięgu ręki każdego użytkownika Neostrady z FunPackiem. Dotąd korzystanie z podobnych rozwiązań wymagałoby wynajęcia co najmniej kilku ekspertów z różnych branż, np. ochroniarskiej, przeciwpożarowej, IT czy telekomunikacyjnej. Warto więc zaznaczyć, że teraz wszystkie funkcjonalności otrzymujemy w ramach jednej usługi, a co ważniejsze u jednego dostawy. Nie będzie więc problemu z konfiguracją zakupionego sprzętu. Zdalne zarządzenie domem to wygoda, prestiż i nowoczesność. Ważniejsza okazać może się jednak oszczędność czasu, którą daje nam możliwość zdalnego reagowania na ewentualne zagrożenia. To wszystko daje nam większą kontrolę nad bezpieczeństwem naszego domu i domowników.

Pakiet Inteligentny dom dostępny jest dla klientów, którzy zamówią usługę: Neostrada z pakietem Inteligentny Dom, Neostrada i rozmowy krajowe z pakietem Inteligentny Dom lub FunPack z pakietem inteligentny Dom. Do dyspozycji klientów Orange oddaje 2 opcje prędkości łącza internetowego - 10 i 20 Mb/s. Czas trwania umowy to od 12 do 24 miesięcy. Cena pakietu sprzętowego, czyli centrali z jednym z wyżej wymienionych czujników to 149 zł przy umowie na 24 miesiące lub 399 zł przy umowie na 12 miesięcy. Najtańszy abonament miesięczny za Neostradę 10 Mb/s z pakietem Inteligentny dom to zaledwie 79 zł. Warto wspomnieć, że dla klientów, którzy poszerzą pakiet usług o telefon komórkowy lub mobilny przygotowano specjalne rabaty, w których cena za bezpieczeństwo domu może wynieść zaledwie 49 zł.

d4cyy7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cyy7p