Trwa ładowanie...
usługi
08-06-2010 04:05

Internetowe pułapki

Często internauci, nie czytając regulaminów, padają ofiarą właścicieli serwisów, którzy ukrywają cenniki świadczonych usług - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Internetowe pułapkiŹródło: Jupiterimages
dkyik7g
dkyik7g

Często internauci nie czytając regulaminów, padają ofiarą właścicieli serwisów, którzy ukrywają cenniki świadczonych usług - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

I tak np. klienci firma Ag-rek.com, agencji reklamowej poszukującej do współpracy modelek, hostess oraz statystów i oferującej atrakcyjne kontrakty, wystawiła chcącym skorzystać z jej usług rachunki nawet po 281 zł. Za niewywiązanie się z tego obowiązku firma grozi karami.

Chodzi o to, że właściciel serwisu najistotniejsze informacje, czyli cennik, ukrył na stronie. Tam też zamieścił informację, że jeżeli klient w ciągu 10 dni nie zlikwiduje swojego konta, to będzie musiał zapłacić 50 zł za tzw. obsługę profilu. Do tego dochodzą odsetki i inne koszty. W sumie użytkownicy, którzy do owego regulaminu nie dotarli, otrzymali polecenie zapłaty nawet na 281 zł.

Niestety, okazało się, że to firma angielska, więc polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie może rozpocząć postępowania w tej sprawie.

dkyik7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyik7g