Trwa ładowanie...
d1fzot8

Inwestorzy lekko niezdecydowani

Piątkowa sesja na Wall Street zdeterminowana była przez publikacje istotnych danych makro z amerykańskiej gospodarki. Inwestorów rozczarowały zarówno dane na temat zmiany zatrudnienie w sektorze pozarolniczym jak również zamówień w przemyśle.
Share
Michał Fronc
Michał FroncŹródło: TMS Brokers
d1fzot8

W efekcie główne indeksy w USA zakończyły dzień na minusach. Indeksy Dow Jones oraz S&P 500 spadły o 0,47%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,46%. Zamówienia w przemyśle w USA spadły w maju o 1,4% m/m, podczas gdy oczekiwano zniżki jedynie o 0,5% m/m. Gorzej od prognoz wypadł także odczyt zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, które zmniejszyło się w czerwcu o 125 tys. etatów, przy oczekiwanym spadków jedynie o 110 tys. Wszystko to lekko pogorszyło nastroje wśród inwestorów oraz zrodziło kolejne obawy o dalsze tempo ożywienia w USA. Jednak negatywny wpływ na giełdy nie był tak silny jak początkowo można było się spodziewać. Zakończenie w takiej sytuacji sesji na umiarkowanych minusach jest oznaką siły rynku. Również z technicznego punktu widzenia pomimo przełamania wsparcia na poziomie 1040 pkt widać, że indeksy nie kwapią się do bardziej dynamicznej zniżki.

Na dzisiejszej sesji azjatyckiej nastroje wśród inwestorów były mieszane. Tokijski indeks Nikkei 225 wzrósł dziś o 0,69%, pociągnięty w górę głównie za sprawą spółek eksporterów, które odbiły się od kilku miesięcznych minimów. Z kolei dzień pod kreską zakończyła giełda w Szanghaju. Tamtejszy indeks Shanghai Composite spadł o 0,8% pod wpływem obaw o ewentualne spowolnienie chińskiej gospodarki.

Mieszane nastroje od rana obserwować można także na dzisiejszej sesji w Europie. Widać, że inwestorzy są niezdecydowani, w którym kierunku podążyć. Obecny tydzień nie będzie obfitować w wiele istotnych publikacji, natomiast pewne rozstrzygnięcie może nastąpić w przyszłym tygodniu kiedy to rozpocznie się sezon publikacji kwartalnych ze spółek. Dziś można oczekiwać mniejszej aktywności na rynkach finansowych ze względu na dzień wolny w USA.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d1fzot8

Podziel się opinią

Share
d1fzot8
d1fzot8