Trwa ładowanie...
d1xvjjw

Inwestorzy objęli około 50 proc. akcji Tety w ramach prawa poboru

10.10.Warszawa (PAP) - W ramach wykonywania prawa poboru inwestorzy objęli około 50 proc. emisji akcji serii J - poinformował PAP Juliusz Żukowski, szef relacji inwestorskich...

Share
d1xvjjw

10.10.Warszawa (PAP) - W ramach wykonywania prawa poboru inwestorzy objęli około 50 proc. emisji akcji serii J - poinformował PAP Juliusz Żukowski, szef relacji inwestorskich wrocławskiej spółki.

"Zakładaliśmy, że w ramach prawa poboru inwestorzy obejmą około połowę emisji i prawie dokładnie się w to wstrzeliliśmy, bo zostało objęte około 50 proc. akcji" - powiedział PAP Żukowski.

Oferta Tety obejmuje do 4 mln akcji serii J z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Zapisy w ramach wykonywania prawa poboru trwały od 26 do 30 września. Cena emisyjna jednej akcji serii J była ustalona na 12 zł, a obecny kurs akcji spółki to około 9,7 zł.

d1xvjjw

Żukowski oczekuje, że część akcji nieobjętych w ramach prawa poboru znajdzie nabywców w zapisach dodatkowych.

"Mamy już sygnały, że pewne podmioty, które nie mogły wykonywać prawa poboru są zainteresowane objęciem akcji w zapisach dodatkowych" - powiedział.

Zapisy na akcje nieobjęte w ramach wykonywania prawa poboru potrwają od 13 do 21 października.

Teta szacowała, że około 15,5 mln zł środków pozyskanych z emisji wyda na spłatę 50 proc. zadłużenia z tytułu kredytu zaciągniętego na zakup udziałów w spółce VT-Soft Kft. Kolejny cel to sfinansowanie inwestycji w spółkę Insert. Na planowane kolejne akwizycje Teta chciała wydać około 35 mln zł, z czego ze środków z emisji miało być przeznaczone na ten cel ok. 19,9 mln zł, a reszta pochodzić miała ze środków własnych spółki lub ze źródeł zewnętrznych.

W związku z prawdopodobnym pozyskaniem mniejszych niż spodziewane środków z emisji, niektóre cele emisyjne mogą przesunąć się w czasie.

"Zrealizujemy pierwszy cel i trochę drugiego, a w perspektywie trzech do sześciu miesięcy będziemy prawdopodobnie chcieli przeprowadzić jakieś emisje celowe na pozyskanie środków na realizację kolejnych celów" - powiedział Żukowski. (PAP)

gsu/ asa/

d1xvjjw

Podziel się opinią

Share
d1xvjjw
d1xvjjw