Trwa ładowanie...
de66nam
kryzys
28-10-2008 10:51

Inwestorzy się wycofują

Z biznesu nad Wisłą rezygnują firmy budowlane i meblarskie. To jeszcze jeden negatywny skutek kryzysu finansowego na świecie

de66nam

Z biznesu nad Wisłą rezygnują firmy budowlane i meblarskie. To jeszcze jeden negatywny skutek kryzysu finansowego na świecie - informuje "Rzeczpospolita". Wartość inwestycji zagranicznych w Polsce może spaść nawet o połowę.

Jak szacuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych już w tym roku wartość inwestycji spadnie w stosunku do ubiegłego z 17,8 mld euro do 10 mld euro. W 2009 roku ma być jeszcze gorzej - zapowiadają analitycy, mówiąc o stracie nawet 10 mld euro.

"Rzeczpospolita" pisze, że na spadek popytu zareagowały już gliwickie zakłady Opla, które w ubiegłym tygodniu zatrzymały linie produkcyjne do końca października. Zwalniają też przedstawiciele branż AGD i RTV. Jeden z producentów ekranów LCD w Polsce przygotowuje się do przejścia z trzyzmianowego na dwuzmianowy system pracy. To najłagodniejsza forma przeciwstawienia się kryzysowi. Jak podaje dziennik, część firm zapowiada masowe zwolnienia.

Ci którzy planowali zainwestować nad Wisłą, pośpiesznie odchodzą od wcześniejszych zamierzeń. Amerykański koncern Fidelity Investments w ostatniej chwili odwołał uruchomienie w Katowicach centrum usługowego, mającego zatrudnić blisko tysiąc osób.

de66nam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de66nam