Trwa ładowanie...
d13mpga

J.Kaczyński: to nieprawdopodobna wiadomość

Jarosław Kaczyński zapowiedział zbadanie doniesień o polskich gwarancjach emisji euroobligacji, które miałby chronić przed kryzysem kolejne zagrożone kraje strefy euro. Prezes PiS powołał się na artykuł z wczorajszej "Rzeczpospolitej", według której obietnicę w tej sprawie miał złożyć minister finansów Jacek Rostowski. Jarosław Kaczyński określił tę wiadomość jako "nieprawdopodobną" i zapowiedział, że będzie pytał, czy wie o tym rząd i wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski.

Share
d13mpga

Zaznaczył, że 150 miliardów złotych to ponad jedna trzecia polskiego budżetu i mniej więcej tyle samo, ile realizacja programu budowy w kraju 7 tysięcy kilometrów dróg szybkiego ruchu i autostrad.

Jarosław Kaczyński chce się między innymi dowiedzieć, jak wygląda ryzykowanie takiej sumy w sytuacji, są gdy potrzebne pieniądze na likwidację skutków powodzi. Prezes PiS zwrócił uwagę, że jeśli to się okaże prawdą, będzie to oznaczało, że "na człowieka dotkniętego powodzią w Polsce nie ma pieniędzy, a na emerytów w Grecji są".

Jarosław Kaczyński zastrzegł, że nie należy wierzyć we wszystkie prasowe publikacje, ale należy je sprawdzać.

d13mpga

Podziel się opinią

Share
d13mpga
d13mpga