Trwa ładowanie...
d1t5r78

Jak oszczędzają Polacy - raport

Czy stać cię na to, bo co miesiąc odłożyć pieniądze na czarną gadzinę? A może inwestujesz lub grasz na giełdzie? Czy jest inaczej?
Share
Jak oszczędzają Polacy - raport
d1t5r78

Polacy nie oszczędzają, bo zbyt mało zarabiają. Tak stwierdziło 61% osób, które wzięły udział w naszym sondażu.

Tylko 19% internautów przyznało, że posiada rachunek oszczędnościowy, zaś 13% osób inwestuje. Tylko 7% Polaków nie ma oszczędności, bo woli wybrać się na zakupy. W naszym sondażu wzięło udział 2985 osób.
(zobacz wyniki)


Czy stać cię na to, żeby co miesiąc odkładać pieniądze na czarną gadzinę? A może inwestujesz lub grasz na giełdzie? Czy jest inaczej? Może jesteś maniakiem zakupów i pieniądze się ciebie nie trzymają? Być może twoje zarobki po prostu nie pozwalają na najmniejsze nawet oszczędności i jesteś zmuszony żyć od pierwszego do pierwszego?

d1t5r78

Na rynku nie brakuje funduszy inwestycyjnych. Można wręcz przebierać w możliwościach pomnożenia zarobku? Czy Polacy z nich korzystają? Jak mówią specjaliści, częściej wolimy kupić towar, niż odłożyć pensję, by procentowała. Inni mówią, że jest tak, bo niektórzy pamiętają czasy, w których wartość pieniędzy zmieniała się bardzo szybko. Może po prostu prowadzimy konsumpcyjny styl życia?
- Polacy masowo zaciągają kredyty. W większości przypadków żyjemy na minusie. Wolimy kupić mieszkanie, samochód, niż zacisnąć pasa, żeby zainwestować. Zresztą mnie to nie dziwi, Polacy tak często zaciskali pasa, że wreszcie chcą żyć lub próbowac żyć na pewnym poziomie. nie brakuje osób, których po prostu nie stać ani na inwestycje, ani na kosztowne zakupy - mówi Janina Pękacz, analityk bankowy.

Co o tym myślicie? Stać Was na oszczędzanie? Czy może nie macie oszczędności, bo po prostu lubicie wydawać?

Chcemy poznać Wasze opinie!

Zobacz też:

Multietatowcy
Piekiełko w pracy - raport

d1t5r78

Podziel się opinią

Share
d1t5r78
d1t5r78