Trwa ładowanie...

Jedzie pociąg, ale dokąd?

Urząd Transportu Kolejowego rozpoczął postępowanie przeciw spółce PKP Polskie Linie Kolejowe w sprawie udzielania podróżnym błędnych informacji o ruchu pociągów - informuje "Dziennik Polski".

Share
Jedzie pociąg, ale dokąd?
Źródło: Jupiterimages
d4jpyqk

Z kontroli przeprowadzonych przez pracowników urzędu wynika, że pasażerowie wprowadzani są w błąd coraz częściej. Dotyczy to m.in. braku dokładnych informacji o opóźnieniach pociągów czy nawet wyświetlania błędnych informacji o kierunku, w którym pociąg będzie jechał.

- Nierealizowanie przez PKP PLK obowiązku udzielania informacji o kursowaniu pociągów dotyczy stacji, na których zamontowany został nowy system zapowiedzi słownych i wyświetlaczy tzw. System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Są to w szczególności stacje Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia, Kraków Główny, Wrocław Główny, Katowice - powiedział gazecie rzecznik UTK Maciej Domański.

Po zakończeniu postępowania na PKP PLK nałożona może zostać kara pieniężna w wysokości do 2 proc. rocznego przychodu spółki osiągniętego w poprzednim roku - czytamy w gazecie.

d4jpyqk

Podziel się opinią

Share
d4jpyqk
d4jpyqk