Trwa ładowanie...
db6dzf8

Jesteś emerytem? Dostaniesz premię

Jeszcze nie jest to 500+, ale już coś. Najprawdopodobniej na święta każdy emeryt dostanie od rządu ekstra pieniądze. Wszystko dzięki niskiemu deficytowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wysokość dodatku nie jest jeszcze dokładnie znana, ale nie będzie on duży
Wysokość dodatku nie jest jeszcze dokładnie znana, ale nie będzie on duży (WP.PL)
db6dzf8

- Środki na to się znajdą, los emerytów będzie poprawiony – powiedział kilka dni temu w rozmowie z „Super Expressem” Jarosław Kaczyński. A skoro zabrał głos sam prezes PiS, to było już wiadomo, że rząd weźmie się sprawę. Tym bardziej, że podobną deklaracje złożyła wicepremier Beata Szydło.

Wprawdzie sprawa nie jest jeszcze przesądzona na sto procent, ale politycy PiS zapewniają, że środki się znajdą. Andrzej Szlachta, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, twierdzi, że na koniec roku deficyt może wynieść 30 mld zł, czyli aż o 11,5 mld zł mniej od zakładanego.

Trzynasta emerytura albo dodatki dla seniorów? ZUS nad nimi nie pracuje

db6dzf8

- Do tej pory pomagaliśmy rodzinom i dzieciom, a teraz z dobrej koniunktury gospodarczej powinno skorzystać 9 mln emerytów i rencistów. Specjalny dodatek dla nich to byłby wyraz solidarnego państwa – mówi Szlachta.

Jaka będzie wysokość ewentualnego świątecznego prezentu? Niewielka. Dla osób o niższych świadczeniach (do 2,5 tys. zł) to może być 500 zł, a dla bardziej zasobnych emerytów – 300. Na konta uprawnionych pieniądze powinny wpłynąć przed Świętami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db6dzf8

Podziel się opinią

Share

db6dzf8

db6dzf8
db6dzf8