Trwa ładowanie...
dpg1tr4

Jesteś emerytem? Dostaniesz premię

Jeszcze nie jest to 500+, ale już coś. Najprawdopodobniej na święta każdy emeryt dostanie od rządu ekstra pieniądze. Wszystko dzięki niskiemu deficytowi.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wysokość dodatku nie jest jeszcze dokładnie znana, ale nie będzie on duży
Wysokość dodatku nie jest jeszcze dokładnie znana, ale nie będzie on dużyŹródło: WP.PL
dpg1tr4

- Środki na to się znajdą, los emerytów będzie poprawiony – powiedział kilka dni temu w rozmowie z „Super Expressem” Jarosław Kaczyński. A skoro zabrał głos sam prezes PiS, to było już wiadomo, że rząd weźmie się sprawę. Tym bardziej, że podobną deklaracje złożyła wicepremier Beata Szydło.

Wprawdzie sprawa nie jest jeszcze przesądzona na sto procent, ale politycy PiS zapewniają, że środki się znajdą. Andrzej Szlachta, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, twierdzi, że na koniec roku deficyt może wynieść 30 mld zł, czyli aż o 11,5 mld zł mniej od zakładanego.

Trzynasta emerytura albo dodatki dla seniorów? ZUS nad nimi nie pracuje

- Do tej pory pomagaliśmy rodzinom i dzieciom, a teraz z dobrej koniunktury gospodarczej powinno skorzystać 9 mln emerytów i rencistów. Specjalny dodatek dla nich to byłby wyraz solidarnego państwa – mówi Szlachta.

dpg1tr4

Jaka będzie wysokość ewentualnego świątecznego prezentu? Niewielka. Dla osób o niższych świadczeniach (do 2,5 tys. zł) to może być 500 zł, a dla bardziej zasobnych emerytów – 300. Na konta uprawnionych pieniądze powinny wpłynąć przed Świętami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dpg1tr4

Podziel się opinią

Share
dpg1tr4
dpg1tr4