Qaqwqwrqw

Emeryturę można podwyższyć nawet o 1,1 tys. zł. Nie każdy może skorzystać

Nawet o 1,1 tys. miesięcznie może zostać podwyższona emerytura w ramach rekompensaty za pracę w szczególnych warunkach. Chodzi na przykład o hutników, górników czy energetyków. Wniosek do ZUS można złożyć nawet na emeryturze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do rekompensaty maja prawo między innymi hutnicy.
Do rekompensaty maja prawo między innymi hutnicy. (PAP)
Qaqwqwrqw

Jak pisze "Fakt", z takiej możliwości podwyższenia świadczenia emerytalnego w zeszłym roku skorzystało blisko 5 tys. osób, które uzyskały średnią rekompensatę w wysokości prawie 40 tys. zł.

Jak dołączyć do tej grupy? Taką możliwość mają tylko osoby, które kiedyś wykonywały pracę w szczególnych warunkach, a w 2008 roku utraciły prawo do wcześniejszej emerytury.

Wideo: Tym razem ZUS przesadził. 5-latkowi grozi komornik

Qaqwqwrqw

Chodzi między innymi o hutników, górników czy energetyków, którzy wykonywali pracę w szczególnych warunkach, czyli po prostu z narażeniem zdrowia.

Takie osoby mogą złożyć wniosek w ZUS o przyznanie rekompensaty. Pracę w w szczególnych warunkach trzeba jakoś udowodnić, najlepiej przedstawiając świadectwa pracy.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i ZUS przyzna nam rekompensatę, pieniądze te zasilą nasz kapitał emerytalny Oznacza to, że pieniędzy nie dostaniemy od razu do ręki, ale w ratach, w świadczeniu emerytalnym.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw