Trwa ładowanie...

Jesteś klientem mBanku? Uważaj na fałszywe maile

Oszuści znowu próbują się dobrać do kont Polaków. Tym razem padło na klientów mBanku, którzy otrzymują w ostatnich dniach maile rzekomo z wyciągiem operacji na karcie kredytowej. W załączniku jednak zamiast listy naszych zakupów znajdziemy złośliwe oprogramowanie.

Share
Jesteś klientem mBanku? Uważaj na fałszywe maileFot: shutterstock
dxuatp7

O sprawie informuje portal zaufanatrzeciastrona.pl. Jeden z jego czytelników otrzymał właśnie takiego maila.

Wygląda na to, że złośliwe oprogramowanie pojawiło się w sieci niedawno, ponieważ nie zna go nawet popularny skaner internetowych wirusów VirusTotal.

Wiadomość bardzo przypomina tę, która rzeczywiście pochodzi od mBanku. Jej tytuł brzmi "mBank - Elektroniczne zestawienie operacji na karcie kredytowej", a w treści czytamy, że "jeśli masz aktywną usługę wysyłki szyfrowanych wyciągów, w celu otwarcia załączonego dokumentu wpisz aktualne hasło do szyfrowania wyciągów, które ustaliłeś w serwisie transakcyjnym".

dxuatp7

W komentarzach internauci wskazują, że wiadomość wygląda identycznie jak te wysyłane właśnie przez bank. Nawet pogrubienia poszczególnych słów się zgadzają. Różni się tylko typem załącznika.

Właśnie załącznik jest tutaj problematyczny. Zawiera bowiem spakowane pliki zabezpieczone hasłem. Po ich wypakowaniu i otwarciu na komputerze instaluje się złośliwe oprogramowanie.

Ten sam portal kilka tygodni wcześniej informował o oszustach podszywających się w podobny sposób pod Netię.

dxuatp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxuatp7