Trwa ładowanie...
d4ee65t
d4ee65t

Joint-venture Petrolinvest i Hallwood Energy Group zadebiutuje na londyńskiej AIM w '11

07.07. Warszawa (PAP) - Petrolinvest, jego spółka zależna, Silurian, oraz Hallwood Energy Group utworzą wspólną spółkę joint-venture Silurian- Hallwood - poinformował Petrolinvest...
Share
d4ee65t

07.07. Warszawa (PAP) - Petrolinvest, jego spółka zależna, Silurian, oraz Hallwood Energy Group utworzą wspólną spółkę joint-venture Silurian- Hallwood - poinformował Petrolinvest w czwartkowym komunikacie prasowym. Nowa spółka ma zadebiutować na londyńskiej giełdzie AIM jeszcze w 2011 roku.

Jak napisano w komunikacie, celem utworzenia Silurian-Hallwood jest poszukiwanie na terenie Polski węglowodorów (w tym gazu łupkowego), wykonywanie usług serwisowych i wiertniczych na terenie Europy, w tym w szczególności Polski związanych z poszukiwaniem i eksploatacją węglowodorów oraz wykonywanie usług w zakresie szczelinowania hydraulicznego w oparciu o technologię Hallwood Energy, która zostanie udostępniona spółce Silurian-Hallwood.

Petrolinvest obejmie 25 proc. udziałów w nowej spółce, a Hallwood Energy 50 proc. Pozostałe 25 proc. obejmie prezes Silurian, Wiesław Skrobowski, jako inwestor finansowy.

d4ee65t

Na mocy umowy, Silurian-Hallwood nabędzie 100 proc. udziałów w spółce zależnej Siluriana, Silurian Energy Services (SES).

"W ramach spółki SES, Petrolinvest rozwija obecnie swoją działalność w zakresie poszukiwania i eksploatacji niekonwencjonalnych złóż węglowodorów, a także świadczy usługi serwisowe w zakresie prowadzenia prac wiertniczych. (...) Silurian wniesie do spółki SES cztery posiadane koncesje poszukiwawcze zlokalizowane w rejonie Basenu Bałtyckiego (z łącznej liczby siedmiu koncesji) oraz opcje na dwie kolejne" - napisano w komunikacie.

Hallwood Energy będzie świadczył dla SES usługi doradcze, usługi wsparcia, przeniesie na nią prawa własności intelektualnej oraz technologię w zakresie szczelinowania hydraulicznego, potrzebną do wydobywania gazu łupkowego. SES uzyska wyłączne prawo do tej technologii Hallwood Energy obejmujące teren całej Europy w celu wykorzystania jej na własnych koncesjach oraz jej oferowania podmiotom trzecim.

Strony umowy zamierzają przekształcić powołaną Silurian-Hallwood Ltd w spółkę akcyjną, a następnie przeprowadzić ofertę prywatną jej akcji i wprowadzić ją na giełdę AIM w Londynie jeszcze w roku 2011. Wraz z wprowadzeniem na giełdę spółki Silurian-Hallwood, Petrolinvest otrzyma dodatkową premię w wysokości 6 mln USD, płatną w akcjach spółki Silurian-Hallwood.

Hallwood Energy to spółka zajmująca się wydobyciem niekonwencjonalnego gazu i ropy. Od 20 lat działa w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Specjalizuje się w technologii szczelinowania hydraulicznego.(PAP)

mto/ ana/

d4ee65t

Podziel się opinią

Share
d4ee65t
d4ee65t