Trwa ładowanie...

Kariera jest zapisana w gwiazdach! Sprawdź swój horoskop

Jakim szefem jest Lew, w czym nie odnajdzie się Strzelec, a o jakiej karierze powinna pomyśleć Panna?

Share
Kariera jest zapisana w gwiazdach! Sprawdź swój horoskop
d2e9jk9

Bezkonfliktowa, kontaktowa, estetka. Waga to pracownik niezwykły, nie jest bowiem zbyt mocno nastawiony na samą pracę. Stawia raczej na miłą atmosferę, rozwijanie kontaktów zawodowych, rozwiązywanie problemów interpersonalnych. Warto więc wykorzystać te umiejętności panny i skierować ją do zadań wymagających kontaktowości i talentów interpersonalnych. Wszystko co dotyczy ludzi bardzo ich interesuje. Trudniej im poświęcić się "papierkom". Niezaangażowane łatwo się zniechęcają i niechętnie zostają w pracy po godzinach. Chyba, że celem ich zadań są sami ludzie.

Szef waga to osoba wyrozumiała, uczciwa, sprawiedliwa i łagodna, która z pewnością nie będzie wprowadzała nerwowej atmosfery. Wagi najlepiej sprawdzają się w dyplomacji i sztuce. To świetni mediatorzy, prawnicy, doradcy personalni, dekoratorzy, tancerze, aktorzy, psychologowie, a także osoby dbające o czyjś wizerunek - PR-owcy, fryzjerzy, styliści.

d2e9jk9

Skorpion

Uparty, odważny, ambitny, zdecydowany, czasem nawet arogancji. Z jednej strony sprawiedliwy i obiektywny, z drugiej obcesowy i porywczy.

Skorpiony to trudni partnerzy w pracy. Bystrzy i inteligentni, nie boją się podejmować ryzyka. Gdy nawalą - nie szukają kozła ofiarnego, tylko przyznają do błędu. Niestety są wymagające nie tylko w stosunku do siebie, ale też do innych. Bezlitośnie wytkną każdego lenia, nie pomogą koledze tuszować wpadki, jasno i głośno wytkną wszystkie niedociągnięcia. Z drugiej strony skorpiony doskonale znają się na ludziach i jako przełożeni potrafią ich motywować. Są sprawiedliwi i tak samo jak bez chwili skrytykują, docenią dobrze wykonane zadanie - pochwalą i wynagrodzą. Właśnie na stanowiskach kierowniczych można najlepiej wykorzystać ich potencjał.

Skorpiony chętnie i z sukcesami zakładają własne firmy. Dobrze radzą sobie też jako psychologowie, prawnicy, policjanci, naukowcy, żołnierze, lekarze, krytycy, a także... astrologowie. A że kochają przyrodę często odnajdują się też jako ogrodnicy, leśnicy i biolodzy.

Strzelec

Otwarty na ludzi, ciekawy świata, stawiający na własny rozwój, uczciwy i pełny poświęcenia. Strzelec na pierwszym miejscu stawia zasadę "żyj i pozwól żyć innym" i tak też postępuje w pracy. Nie kopie pod nikim dołków, chętnie pomoże, jest łatwy we współpracy i uczciwy. Strzelec to doskonały pracownik, warunek, że nie będzie zmuszany do naginania przepisów, czy na siłę wtłaczany w pewne normy. Odporny na stres i lubiący wyzwania strzelec chętnie podejmuje się zadań z pozoru niewykonalnych. Strzelce uwielbiają duże projekty, najchętniej podszyte jakąś ideologią - ekologiczną, walką z nierównością społeczną, ochroną praw zwierząt. Jako szefowie są lubiani - szczerzy, otwarci, pełni zapału, ale też wymagający, oczekujący od pracowników czegoś więcej niż tylko punktualności.

d2e9jk9

Strzelec lubi wyzwania i prace ekstremalne, dlatego dobrze spełnia się jako sportowiec, polityk, pilot, prawnik, kierowca, dziennikarz czy podróżnik. Strzelce lubią też języki obce i chętnie podejmują się pracy tłumacza. Zamiłowanie do przyrody może też zachęcić strzelca do zostania leśnikiem, biologiem, naukowcem. Koziorożec

Konsekwentny realista, odpowiedzialny, sprawiedliwy. Koziorożce twardo stąpają po ziemi dlatego - i w sensie dosłownym i w przenośni - zawodowo często są z nią związani. Sumienni i pracowici, często określani są jako wybitni fachowcy. Bo koziorożec się nie spieszy, tylko stawia na solidność i rzetelność. Swojej pracy, która często jest też wielką pasją, poświęcają się bez reszty, często kosztem życia prywatnego. Koziorożce nie lubią zmian, cierpliwie dążą w obranym kierunku. W pracy są opanowane, rzeczowe, rozsądne, nie podejmują pochopnych decyzji, ale umieją działać szybko. Mają talent do pomnażania pieniędzy.

Szef koziorożec nie porwie zespołu do boju, ale jasno określi zadania i podział obowiązków. Jest wymagający, sprawiedliwy, choć nieskłonny do przymykania oczu na mały błąd. Najodpowiedniejsze zawody dla koziorożca to te związane ze wspomnianym już twardym stąpaniem po ziemi: górnicy, budowlańcy, inżynierowie, ale także finansiści, urzędnicy państwowi, księgowi, notariusze czy rzeczoznawcy.

Wodnik

Nowoczesny, twórczy, kontaktowy, reformatorski i życzliwy. Jeśli do tych cech dorzucimy jeszcze trochę narcyzmu, obraz wodnika mamy gotowy. W pracy wszystkie te cechy widać jak na dłoni. Mają wielki potencjał, niestety często nie potrafią go wykorzystać, bo spalają się na walkę z systemem. Dla nich wszystko się dzieje zbyt wolno, pracodawcy zbyt opornie sięgają po nowe technologie i ich zdaniem, nie rozumieją wizjonerskiego podejścia do pracy prezentowanego przez wodniki. Bo wodnik to indywidualista, który jednak potrzebuje wokół siebie grupy, która go doceni i będzie podziwiać.

d2e9jk9

Jako przełożeni są lubiani. Wyrozumiali, zaangażowani, podchodzą do swoich pracowników jak partnerzy. Potrzebują jednak poczucia że są przez nich uważani za wyjątkowych. Pociągają ich wszystko co nowatorskie, zostają więc informatykami, naukowcami, inżynierami, technikami czy wynalazcami. Dobrze odnajdują się też w pracy w mediach, często wyrażają się w sztuce. A że są ciekawi ludzi, a przyszłość pociąga ich także w odniesieniu tego co dawne wybierają też filozofię, psychologię czy archeologię. Chętnie będą żyły z podróży.

Ryby

Pełne dobrej woli, niezwykle wrażliwe, marzycielskie i łagodne. Ryba nie jest nowoczesnym pracownikiem XXI wieku, który odnajdzie się w dużej korporacji, szybkim tempie pracy i współzawodnictwie. Nie znaczy to jednak, że na rynku pracy ryby nie znajdą sobie miejsca. Potrafią świetnie słuchać, cieszą się zaufaniem, mają wielkie wyczucie taktu, są zawsze skłonne do pomocy i dobroduszne. W małych rodzinnych firmach będą pracowały uczciwie, rzetelnie i zawsze z myślą o dobru wszystkich zainteresowanych. W roli szefa nie czują się komfortowo.

Nie są zdolne do podejmowania szybkich i trudnych decyzji. Na samą myśl o zwolnieniu podwładnego nie będę spały przez wiele nocy. Z drugiej strony są łagodne i wyrozumiałe, więc i lubiane. Jednak łatwo dają sobie wejść na głowę. Dlatego najlepsze profesje dla ryb to te związane z opieką - pielęgniarka, lekarz, opiekun socjalny, wychowawca czy psycholog. Doskonale odnajdą się też w pracy bibliotekarza, archiwisty, drobnego urzędnika czy informatyka. Marzycielska natura i skłonność do bujania w obłokach składnia też ryby do wybierania kierunków artystycznych.

AD/MA

d2e9jk9

Podziel się opinią

Share
d2e9jk9
d2e9jk9