Trwa ładowanie...
zniżki
16-06-2014 06:36

Karty rodzinne duże i małe

Od dziś rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą składać wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin. Szacuje się, że z tego dokumentu będzie mogło skorzystać 3,5 miliona Polaków

Karty rodzinne duże i małeŹródło: © nyul - Fotolia.com
d1s6k11
d1s6k11

Od poniedziałku rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą składać wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin. Szacuje się, że z tego dokumentu będzie mogło skorzystać 3,5 miliona Polaków.

Ogólnopolska karta dużych rodzin to tak zwana duża karta. - Ma być uzupełnieniem kart lokalnych, które wprowadziło już około 200 samorządów na terenie całej Polski. Ma być też zachętą do podejmowania takich inicjatyw, na terenie gdzie małych kart jeszcze nie ma - tłumaczy jedna z inicjatorek pomysłu powstania karty, Joanna Krupska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.

Na razie właścicielom ogólnopolskiej karty będą przysługiwały tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, do muzeów oraz na niektóre przejazdy komunikacją publiczną. Ideą kart rodzinnych jest rozbudowywanie oferty.

Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Wnioski o karty należy składać w urzędach odpowiednich do miejsca zamieszkania danej rodziny.

Karta będzie wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi dużej rodziny. Rodzice będą mogli korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18. roku życia lub do ukończenia nauki (maksymalnie do 25 roku życia). W przypadku osób niepełnosprawnych karta wydawana będzie na czas orzeczenia o niepełnosprawności.

d1s6k11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s6k11