Trwa ładowanie...
zniżki

Karty rodzinne duże i małe

Od dziś rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą składać wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin. Szacuje się, że z tego dokumentu będzie mogło skorzystać 3,5 miliona Polaków

Share
Karty rodzinne duże i małe
Źródło: © nyul - Fotolia.com
d437tzp

Od poniedziałku rodziny z co najmniej trójką dzieci mogą składać wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Dużych Rodzin. Szacuje się, że z tego dokumentu będzie mogło skorzystać 3,5 miliona Polaków.

Ogólnopolska karta dużych rodzin to tak zwana duża karta. - Ma być uzupełnieniem kart lokalnych, które wprowadziło już około 200 samorządów na terenie całej Polski. Ma być też zachętą do podejmowania takich inicjatyw, na terenie gdzie małych kart jeszcze nie ma - tłumaczy jedna z inicjatorek pomysłu powstania karty, Joanna Krupska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.

Na razie właścicielom ogólnopolskiej karty będą przysługiwały tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, do muzeów oraz na niektóre przejazdy komunikacją publiczną. Ideą kart rodzinnych jest rozbudowywanie oferty.

d437tzp

Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Wnioski o karty należy składać w urzędach odpowiednich do miejsca zamieszkania danej rodziny.

Karta będzie wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi dużej rodziny. Rodzice będą mogli korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18. roku życia lub do ukończenia nauki (maksymalnie do 25 roku życia). W przypadku osób niepełnosprawnych karta wydawana będzie na czas orzeczenia o niepełnosprawności.

d437tzp

Podziel się opinią

Share
d437tzp
d437tzp