Trwa ładowanie...

Każdy chce dostać "gotówkę za grata"

Amerykanie przypuścili prawdziwy szturm na salony dealerów samochodowych usiłując zdążyć przed zakończeniem rządowego programu "gotówka za grata", w ramach którego oddając swój stary samochód otrzymywali od państwa rabat w wysokości do 4500 dol. przy zakupie nowego, bardziej ekologicznego auta.
Share
Każdy chce dostać "gotówkę za grata"
Źródło: PAP/EPA, Fot: Michael Reynolds
d3vofdr

Nabywcy w rekordowym tempie opróżniali parkingi dealerów z oczekujących na sprzedaż samochodów.

Program ten, na który przeznaczono ok. 3 mld dol., oficjalnie skończył się o 20.00 z powodu wyczerpania przyznanych na niego funduszy.

- To jest szaleństwo. Mieliśmy kolejki klientów - powiedział Scott Gruwell, dyrektor ds. sprzedaży w salonie "Courtesy Chevrolet" w śródmieściu Phoenix (stan Arizona). - Mieliśmy najlepszy weekend od prawie 2 lat - dodał. Od ubiegłego piątku Gruwell sprzedał 58 nowych samochodów.

d3vofdr

Program "gotówka za grata", który rozpoczął się w ub. miesiącu, miał ożywić sprzedaż i pomóc przeżywającemu ostry kryzys przemysłowi samochodowemu, a także przyczynić się do lepszej ochrony środowiska. Mogły z niego skorzystać osoby oferujące wymianę swojego samochodu, wyprodukowanego po 1984 r., na nowy, oszczędniejszy i nowocześniejszy. Wysokość udzielanych rabatów wahała się od 3500 do 4500 dol. w zależności od modelu i ceny auta.

Według oceny ekonomistów z Białego Domu, program może przyczynić się do wzrostu całej gospodarki USA rzędu 0,3-0,4% w trzecim kwartale br.

Na krótko przed zakończeniem programu, federalny Departament Transportu oceniał, że zawarto ponad 625 tys. transakcji, a wartość udzielanych rabatów wyniosła ok. 2,58 mld dol.

Jesteś zainteresowany kredytem gotówkowym?
Już teraz możesz u nas porównać ofertę 25 banków. Określasz kwotę kredytu oraz okres kredytowania a w kilka sekund otrzymujesz czytelną i dokładną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Finansomat.wp.pl - sprawdź! »

Ostateczny termin zakończenia programu przedłużono do wtorku - ale tylko dla dealerów na zakończenie wszelkich formalności związanych z zawartymi wcześniej transakcjami.

d3vofdr

Podziel się opinią

Share
d3vofdr
d3vofdr