Trwa ładowanie...

KGHM pod presją - komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a z szeregu wyłamał się jedynie WIG-250, który odnotował zauważalny, bo prawie 1% wzrost. Po słabszym otwarciu pojawił się popyt, ale kupujący nie zdołali poprawić piątkowych maksimów. Po południu inicjatywa przeszła w ręce sprzedających, a podaż na końcowym fixingu sprawiła, że główne indeksy zamknęły się na dziennych minimach.

KGHM pod presją - komentarz porannyŹródło: GPW
d2s98vl
d2s98vl

W związku z tym wymowa sesji jest negatywna, ale z drugiej strony WIG-20 znajduje się w rejonie istotnych wsparć wynikających z wcześniejszych lokalnych maksimów oraz średniej krótkoterminowej.

Patrząc na strukturę ruchu w dalszym ciągu uważam, iż zwyżka jest niekompletna, chyba żeby przyjąć, iż wczorajszy przedpołudniowy wzrost był falą załamaną. Na razie większe prawdopodobieństwo przypisuję wariantowi korekcyjnemu, czyli zwyżka będzie kontynuowana powyżej 2544.

Najbliższy opór znajduje się na 2523, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2531 lub też 2536. Sforsowanie tego ostatniego poziomu będzie potwierdzało założenie o korekcyjnym charakterze spadku (na razie podręcznikowy zygzak), a kolejne bariery widziałbym w rejonie 2556-2559. W przypadku silniejszego wzrostu będę oczekiwał na test 2597 lub też 2625.

Najbliższe wsparcie znajduje się na 2508, a ewentualne przełamanie tego poziomu będzie zapowiadało test istotnego poziomu 2491. Przebicie tego poziomu będzie wskazywało na nieregularny charakter wzrostu do 2544, co z kolei będę interpretował jako zapowiedź testu minimów na 2470 i 2469.

d2s98vl

Wczorajsza sesja ma negatywną wymowę do czego w dużej mierze przyczyniły się spadki na światowych rynkach metali, co z kolei niekorzystnie wpłynęło na zachowanie KGHM-u. Solidny spadek akcji tej spółki trudno było zrównoważyć wzrostami na innych walorach i zapewne spadek po południu był wyrazem zniechęcenia inwestorów. Dziś miedź nieco odbija i myślę, że ten czynnik winien pomóc stronie popytowej.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33809/dmbzwbk-140923_bp.pdf )

d2s98vl

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2s98vl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s98vl