Trwa ładowanie...
d1b9wuu

KNF wszczęła postępowanie przeciw Bomi

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła
postępowania w sprawie podejrzenia naruszenia przez Bomi obowiązku
ujawnienia informacji w prospekcie emisyjnym - poinformowała
spółka w komunikacie.

d1b9wuu
d1b9wuu

Spółka podała, że otrzymała pismo z KNF w sprawie wszczęcia postępowania administracyjnego "w celu ustalenia istnienia przesłanek do: - nakazania wstrzymania lub zakazania (...)ubiegania się o dopuszczenie lub wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii K1, K2 i L Emitenta".

KNF ustala też, czy istnieją przesłanki do opublikowania na koszt Emitenta informacji o niezgodnym z prawem działaniu w związku z ubieganiem się o dopuszczenie lub wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii K1, K2 i L Emitenta.

KNF opiera się na uzasadnionym podejrzeniu naruszenia przez Bomi "art. 22 Ustawy o Ofercie w zakresie obowiązku przedstawienia w Prospekcie prawdziwych, rzetelnych i kompletnych informacji, w tym niezamieszczonych informacji o nazwach wszystkich spółek kapitałowych i osobowych, w których członek Rady Nadzorczej Emitenta był członkiem organów administracyjnych, zarządzających lub nadzorczych albo wspólnikiem, kiedykolwiek w okresie poprzednich pięciu lat, wraz ze wskazaniem, czy jest on nadal członkiem tych organów administracyjnych, zarządzających lub nadzorczych albo wspólnikiem - zgodnie z wymogami punktu 14.1. załącznika I Rozporządzenia o Prospekcie".

d1b9wuu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b9wuu