Trwa ładowanie...
d8ryha1

Kogeneracja chce przeznaczyć zysk za '12 na kapitał rezerwowy z myślą o inwestycjach

16.04. Warszawa (PAP) - Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja chce przeznaczyć cały zysk za 2012 rok na zasilenie kapitału rezerwowego i w przyszłości wykorzystać go na...

d8ryha1
d8ryha1

16.04. Warszawa (PAP) - Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja chce przeznaczyć cały zysk za 2012 rok na zasilenie kapitału rezerwowego i w przyszłości wykorzystać go na inwestycje w EC Wrocław i EC Czechnica - podała spółka w komunikacie.

Kapitał rezerwowy może być wykorzystany na budowę instalacji odsiarczania i odazotowania w Elektrociepłowni Wrocław oraz budowę nowych urządzeń w Elektrociepłowni Czechnica lub też na ewentualną wypłatę dywidendy w przyszłości.

"Proponowane zatrzymanie całości wyniku finansowego w Kogeneracji pozwoli na zapewnienie wkładu własnego, niezbędnego do finansowania strategicznych dla spółki inwestycji. W szczególności budowa instalacji odsiarczania i odazotowania w Elektrociepłowni Wrocław jest niezbędna, aby elektrociepłownia ta mogła kontynuować produkcję po wejściu w życie od 1 stycznia 2016 roku nowych, zaostrzonych norm emisyjnych. Natomiast planowana budowa nowych urządzeń w Elektrociepłowni Czechnica jest inwestycją rozwojową Kogeneracji, która określi przyszłość tego zakładu na wiele kolejnych lat" - napisano.

Spółka podała, że obecnie analizowane są różne możliwe warianty finansowania inwestycji.

d8ryha1

"W przypadku, gdyby wybrane rozwiązanie nie wymagało znacznego zaangażowania środków własnych Kogeneracji, pojawiłaby się możliwość ponownego rozważenia decyzji o wykorzystaniu części zysku za rok 2012, przeniesionego do kapitału rezerwowego, na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Ostateczna decyzja w tej sprawie zależy jednak od wyboru konkretnego modelu finansowania inwestycji" - napisano.

Zysk za 2012 rok wyniósł 69,28 mln zł.

W poprzednich latach Kogeneracja wypłacała dywidendę. Z zysku za 2011 rok spółka wypłaciła 4,41 zł dywidendy na akcję, łącznie 65,7 mln zł. Rok wcześniej na dywidendę trafiło 52,2 mln zł, co dało 3,5 zł na akcję. (PAP)

pel/ gor/

d8ryha1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8ryha1