Trwa ładowanie...
kolej

Kolejarze zachowają większość ulg

Kolejarze zachowają wszystkie ulgi do końca lutego. Prezes PKP Jakub Karnowski zapowiedział też, że na konferencji prasowej, że od 1 marca jedyne, co zostanie ograniczone, to ulgi dotyczące przejazdów pierwszą klasy dla kolejarzy

Share
Kolejarze zachowają większość ulg
Źródło: sxc.hu
dagwbe4

Jakub Karnowski poinformował, że zarząd planuje dużą część oszczędności z tego wynikających przeznaczyć na zasilenie funduszu świadczeń społecznych. "Wówczas odpowiedzialność za sensowne wydanie tych pieniędzy spada również na stronę związkową" - powiedział.

Prezes Karnowski zaapelował też do kolejarzy, aby odstąpili od strajku generalnego, bo jak powiedział - uderzy to tylko w pasażerów. Zarzucił związkowcom, że przekazują mediom nieprawdziwe informacje dotyczące ustaleń negocjacyjnych.

dagwbe4

W piątek kolejarze przeprowadzili dwugodzinny strajk ostrzegawczy, który sparaliżował ruch kolejowy w godzinach porannego szczytu. Związkowcy zapowiedzieli, że jeśli do końca miesiąca nie uda się osiągnąć porozumienia w sprawie ulg przejazdowych możliwy jest strajk generalny kolejarzy.

W dzisiejszych rozmowach pomiędzy związkami i kolejowymi pracodawcami ogłoszono przerwę. Nie wiadomo kiedy zostaną one wznowione.

dagwbe4

Podziel się opinią

Share
dagwbe4
dagwbe4