Trwa ładowanie...
włochy
05-10-2010 21:15

Kolejne ostrzeżenie Fiata dla włoskich związkowców

Koncern Fiat ostrzegł we wtorek, że jego strategiczny projekt Fabbrica Italia, przewidujący 20 miliardów euro inwestycji we włoskie fabryki samochodów, nie zostanie zrealizowany bez "zaangażowania organizacji związkowych i odpowiedzialności z ich strony".

Share
Kolejne ostrzeżenie Fiata dla włoskich związkowcówŹródło: AFP
dwk9pep

Takie oświadczenie turyńska firma wydała po rozmowach z włoskimi związkowcami na temat jej planów na najbliższe lata, zgodnie z którymi ma być znacznie zwiększona liczba samochodów produkowanych w krajowych zakładach. Do Pomigliano d'Arco ma trafić produkcja nowej Pandy.

Media uznały to stanowisko za kolejne ultimatum postawione przez Fiata związkom zawodowym.

Dyrekcja koncernu oświadczyła, że oczekuje od strony związkowej gwarancji, że będzie mogła bez problemów zarządzać włoskimi fabrykami. Gwarancji tych domaga się przede wszystkim - oceniają obserwatorzy - od lewicowego związku metalowców Fiom, który ma najwięcej zastrzeżeń do projektu Fabbrica Italia i też oczekuje dodatkowych zapewnień od koncernu, nie zgadzając się na zaostrzenie dyscypliny pracy w Pomigliano d'Arco.

- Można dyskutować, ale niemożliwe jest poddawanie pod dyskusję praw i wolności osób - oświadczył szef Fiom Maurizio Landini, komentując stanowisko Fiata.

Sylwia Wysocka

dwk9pep
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwk9pep