Kolejne z rzędu zwycięstwo niedźwiedzi

Czerwcowa seria kontraktów terminowych rozpoczęła piątkową sesję z poziomu 2 241 pkt, zyskując symboliczny 1 pkt w stosunku do czwartkowego rozstrzygnięcia. Pierwsze minuty handlu przyniosły wzrosty; kupujący starali się poprawić swój dorobek ale zapału wystarczyło jedynie na zdobycie pułapu 2 247 pkt, gdzie zostało ustanowione sesyjne maksimum.

Kolejne z rzędu zwycięstwo niedźwiedzi
Źródło zdjęć: © BM BPH

Poranne, pozytywne nastroje na warszawskim parkiecie wsparł początkowo dobry, kwietniowy odczyt niemieckiego indeksu instytutu Ifo ale w kolejnych godzinach tendencja rynkowa uległa odwróceniu. Niedźwiedzie stopniowo powiększały swoją przewagę, by w kumulacyjnym momencie sprowadzić kwotowania FW20M12 do poziomu 2 214 pkt. W ostatniej godzinie kwotowań strona popytowa próbowała uratować sytuację i ostatecznie zamknięcie piątkowych notowań wypadło na poziomie 2 230 pkt, co oznacza spadek o 0,45%. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 48,7 tys. kontraktów. LOP wzrósł do 115,3 tys. pozycji.

Obraz
© (fot. BM BPH)

Piątkowa sesja zakończyła się kolejnym z rzędu zwycięstwem niedźwiedzi. Na wykresie dziennym wyrysowana została czarna świeca z dłuższym, dolnym cieniem. Niedźwiedzie podjęły próbę ataku na istotną strefę wsparcia, wyznaczoną przez zbieg trzech istotnych barier. Pierwszą z nich stanowi linia trendu wzrostowego, poprowadzona po lokalnych minimach z grudnia minionego roku oraz stycznia br. Kolejne bariery wyznaczają lokalne, styczniowe maksimum (2 228 pkt) oraz wzrostowa luka z 16/17.01 w przedziale 2 209 – 2 225 pkt).

Piątkowa mobilizacja kupujących w końcówce kwotowań może stanowić zapowiedź walki o utrzymanie tych poziomów a ich ewentualne przełamanie będzie sygnałem ewidentnej słabości tej strony rynku. Celem dla kupujących jest niezmiennie połowa środowego czarnego korpusu, znajdująca się na 2 269 pkt. Szybkie oscylatory potwierdzają przewagę sprzedających. Średnioterminowy ADX pozostaje poniżej bariery 20 pkt ale linie kierunkowe oscylatora wskazują na zwiększenie przewagi strony podażowej.

Biuro Maklerskie Banku BPH

indeksygiełdagpw

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)