Trwa ładowanie...
holderName
Gospodarka

Kolejny potentat wchodzi do Polski

Do Polski wchodzi europejski potentat - Fressnapf, czyli największa europejska sieć sklepów zoologicznych. Niemcy rozpoczną ekspansję nad Wisłą od Warszawy - pisze "Puls Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny potentat wchodzi do Polski
(Wikipedia, Fot: harald wehner)
holderName

Na polskim rynku sieć będzie funkcjonować jako Maxi Zoo.

Do tej pory największą siecią w Polsce jest Kakadu, które ma 33 sklepy, w tym 19 w Warszawie. Spółka emituje obligacje na rynku Catalyst warte 2,4 mln zł. Mają być one przeznaczone na rozwój sieci detalicznej. Kakadu chce w tym roku otworzyć jeszcze 9 nowych sklepów i w dalszym ciągu się rozwijać, m.in. poprzez wprowadzenie własnej marki karmy dla psów i kotów.

Malte Schwein, prezes Kakadu, twierdzi, że miejsce znajdzie się dla wszystkich, bo polski rynek zoologiczny ma jeszcze olbrzymi potencjał rozwoju. Wejście niemieckiego giganta nie napawa go niepokojem.

O tym, że inne sieci i sklepy zoologiczne w Polsce zyskają potężnego konkurenta, niech świadczy wielkość firmy Fressnapf. Spółka ma ponad 1,2 tysiąca placówek w 11 europejskich krajach. Jej przychody w 2011 roku wyniosły 1,36 mld euro - to prawie trzy razy więcej niż wartość całego polskiego rynku zoologicznego, szacowanego na 2,4 mld zł.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName