Trwa ładowanie...

Komentarz futures

Piątkowe notowania na rynku terminowym charakteryzowały się eskalacją negatywnych emocji. Po bardzo niskim otwarciu, przez większą część dnia przewagę powiększała strona podażowa.
Share
Komentarz futures
Źródło: WP.PL
d15u9sv

Tuż przed otwarciem notowań w USA, kontrakt wyznaczył nowe średnioterminowe minimum na poziomie 1.980 pkt. W końcówce dnia doszło do odreagowania w górę. Ostatecznie na wykresie świecowym dziennym powstał czarny korpus z dolnym cieniem.

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia odbyła się przy zdecydowanie wyższej aktywności inwestorów. Z wykresu liniowego intraday wynika, że do większych wymian futures doszło szczególnie w końcowej fazie sesji w przedziale 1.980-2.000 pkt.

Równocześnie kontynuowana była zapoczątkowana we czwartek zdecydowana tendencja wzrostowa w zakresie liczby otwartych pozycji. Na zakończenie sesji kontrakt notowany był 29 punktów powyżej indeksu WIG20. Na wykresie świecowym dziennym widoczny jest pięciomiesięczny kanał spadkowy. Piątkowe notowania sprowadziły naszego futures w okolice dolnego ograniczenia tej formacji. Oscylatory krótkoterminowe wskazują na znaczące wyprzedanie rynku oraz na lokalną pozytywną dywergencję klasy B. Od dołu dla futures wsparciem jest teraz strefa 1.980-2.000 pkt. w której to w piątek doszło do znaczącej wymiany futures.

d15u9sv

Biorąc pod uwagę wyraźną poprawę klimatu inwestycyjnego na świecie (mocno dodatni poranny poziom USA futures), w dniu dzisiejszym na naszym rynku można spodziewać się dynamicznego odreagowania w górę. Pierwszy poważniejszy opór dla futures znajduje się w okolicach poziomu 2.200 pkt. Piątkowa sesja w USA zakończyła się lepiej niż dyskontowaliśmy. Dzisiaj rano wspominane USA futures notowane są na wyraźnych plusach (+4-5%). W Tokio sesja dzisiaj nie odbyła się. Na rynku surowców w piątek odnotowujemy znaczący spadek ceny ropy naftowej Brent o -10,3% do poziomu 73,5 USD za baryłkę. Cena miedzi w piątek obniżyła się aż o –11,3%. Dzisiaj w USA w trakcie trwania naszej sesji nie będą publikowane ważne dane makro.

d15u9sv

Podziel się opinią

Share
d15u9sv
d15u9sv