Trwa ładowanie...
d18efk3
d18efk3
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a jedynie indeks małych spółek zdołał utrzymać się w pozytywnym terytorium.
Share
d18efk3

Po wyższym otwarciu indeksy poruszały się w wąskich zakresach konsolidacji, zdołały wytyczyć nowe maksima, ale w samej końcówce w zasadzie pionowo oddały cały dorobek i zakończyły dzień pod kreską.

WIG-20 wytyczył nowe, krótkoterminowe maksimum na 1904 pkt., ale na wyższych poziomach ponownie pojawiła się podaż. Widać, iż determinacja sprzedających jest duża, a jeśli dodamy do tego zauważalnie wyższe obroty na ostatnich sesjach to widzimy ile znaczy ten pułap 1900 pkt dla rynku. Dzienne minimum zostało wytyczone w pobliżu wsparcia na 1830 pkt., co z kolei może wskazywać, iż ruch był korekcyjną, nieregularną falą płaską, która znosiła jedynie wcześniejszy wzrost. Taka interpretacja jest jak najbardziej prawdopodobna z punktu widzenia zasady fal, choć mam wrażenie, iż z psychologicznego punktu widzenia sytuacja strony popytowej wygląda coraz słabej, no bo ile razy można do oporu podchodzić.

Dziś najbliższe wsparcie wytycza poziom 1830 pkt., a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na 1804 pkt. lub też 1790 pkt. W przypadku silniejszego spadku istotne znaczenie winien mieć poziom 1769 pkt., a jego przełamanie będzie wymuszało ponowną, dogłębną analizę możliwych scenariuszy dla indeksu. Do tego czasu zakładam w dalszym ciągu, iż zwyżka nie jest jeszcze zakończona i cały czas znajdujemy się w fali 3 w obrębie korekcyjnego zygzaka w fali c. Wynika z tego, iż wzrost nie jest zakończony i w dalszym ciągu kupujący winni napierać, by sforsować opór na 1921 pkt.

d18efk3

Najbliższy opór znajduje się na 1861 pkt., a w razie jego przebicia będę oczekiwał na atak na 1872 lub też wczorajsze maksimum na 1904 pkt. W razie jego przebicia potencjalnym poziomem docelowym winien być 1960 pkt. a w bardziej optymistycznych założeniach celem winien być poziom 2041 pkt. W przypadku przebicia wczorajszego maksimum będę poważnie się zastanawiał czy nie jest to już ostatni ruch wieńczący całą strukturę wzrostową zainicjowaną 18 lutego na 1253 pkt., na WIG-20. Dodatkowy opór dla indeksu znajduje się na 1943 pkt i ma on prawo odegrać pewną rolę.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/22213/080509_biuletyn.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d18efk3

Podziel się opinią

Share
d18efk3
d18efk3