Trwa ładowanie...
d4bu3ca
d4bu3ca
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem indeksów, niewielki spadek odnotował jedynie indeks małych spółek sWIG-80. Po słabszym otwarciu na rynku pojawił się popyt, który nadawał ton wydarzeniom na rynku w kolejnych godzinach handlu.
Share
d4bu3ca

Kupujący sukcesywnie niwelowali straty z otwarcia, by w końcówce znaleźć się w pozytywnym terytorium. Na końcowym fixingu dodatkowo pojawił się popyt na wybranych walorach, który przypieczętował wzrosty. Ocena sesji nie jest jednoznaczna, bowiem długi biały korpus na dziennym wykresie świecowym należałoby interpretować jako wyraz siły strony popytowej i zapowiedź dalszej dynamicznej zwyżki. Najbliższy opór dla WIG-20 znajduje się na 2749, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na test maksimum na 2769. Kolejny opór wyznacza górne ograniczenie kanału wzrostowego, które zatrzymało ostatnią inicjatywę kupujących, a które obecnie znajduje się na 2776. Kolejne opory widzę na 2781 lub też na 2836. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2724, a w razie jego przełamania będę oczekiwał na test 2717. Kluczowe wsparcie znajduje się na 2707, a przełamanie tego poziomu odczytam jako zapowiedź testu piątkowego dołka na 2680.

Na tym poziomie znajduje się aktualnie kolejna linia trendu wzrostowego. W przypadku jej przełamania popyt winien ujawnić się na 2653 lub też 2611. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od spadku, w korespondencji ze spadkiem indeksów w USA. Skala ruchu winna dać odpowiedź na pytanie o rzeczywistą siłę rynku. Jeśli ruch zostanie powstrzymany powyżej 2718 będę interpretował zachowanie indeksu pozytywnie i będę oczekiwał na kontynuację zwyżki zainicjowanej w piątek. Spadek poniżej 2707 sprawi interpretacja ostatnich ruchów będzie bardziej zawiła. Jak na razie kolejne ruchy spadkowe są typowymi „trójkami”, co z kolei wskazuje, iż są one jedynie korektami. Przy takim założeniu należy przyjąć, iż szczyt nie został jeszcze osiągnięty.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25698/101115_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d4bu3ca

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4bu3ca

Podziel się opinią

Share
d4bu3ca
d4bu3ca