Trwa ładowanie...
d337kxz
d337kxz
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim spadkiem indeksów, lecz sytuacja techniczna nie uległa istotnej zmianie. Najsilniejszy aktualnie jest indeks spółek o średniej kapitalizacji mWIG40, który wyznaczył swoje nowe średnioterminowe maksimum na 2888.
Share
d337kxz

Główne indeksy po wyższym otwarciu odnotowały wzrost do dziennych maksimów, a dalszej części sesji więcej do powiedzenia miał strona podażowa. WIG-20 nadbił opór na 2756, ale w kolejnych godzinach zniżkował do 2717, a zamknięcie nastąpiło na nieco wyższym poziomie. Mając na względzie wysokie otwarcie i zamknięcie w negatywnym terytorium należy się liczyć z perspektywą pogłębienia korekty, gdzie potencjalnym wsparciem winien zakres 2708-2710. W przypadku silniejszego ruchu kupujący winni bronić 2696 i 2690. Na tym ostatnim pułapie znajduje się linia trendu wzrostowego, która została w poniedziałek naruszona, ale w pewien sposób też zmobilizowała stronę popytową. Kluczowym wsparciem jest poziom ostatniego dna na 2660.

Ostatnia zwyżka przybrała formę impulsu i teoretycznie wsparcie to nie powinno zostać przełamane, a przypadku jego przebicia trzeba będzie poszukać alternatywnych interpretacji wykresów. Bez wątpienia indeksy znajdują się w trendach wzrostowych, ostatni spadek do 2660 na WIG-20 nie przybrał formy impulsu, raczej interpretowałbym spadek jako wzór korekcyjny. Wzrost do wczorajszego maksimum na 2759 jest bez wątpienia impulsem, a to każe liczyć z większym prawdopodobieństwem kontynuacji wzrostu, po zakończeniu korekty. Najbliższy opór znajduje się na 2737, a w razie jego przebicia podaż winna ujawnić się na 2744. Kolejny opór wyznacza wczorajsze maksimum na 2759. W przypadku jego przebicia kolejne bariery widziałbym na 2778 i na 2809. W bardziej optymistycznych założenia celem winien być poziom 2877.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/26196/110203_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d337kxz

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d337kxz

Podziel się opinią

Share
d337kxz
d337kxz