Trwa ładowanie...
d4mn1kk
d4mn1kk
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale żadne rozstrzygnięcia nie zapadły. Po raz kolejny niższe otwarcie zostało wykorzystane do kupna akcji, ale w dalszej fazie sesji kupujący nie zdołali doprowadzić do skutecznego ataku na opory.
Share
d4mn1kk

Podaż na końcowym fixingu sprawiła, iż WIG-20 zamknął się w dolnym zakresie dziennej zmienności. Ale mam wrażenie, iż już dzisiejsze otwarcie przywróci stan sprzed zamknięcia. Wczoraj po otwarciu sprzedający naruszyli wsparcie wynikające z linii przyspieszonego trendu wzrostowego, a oscylacje w kolejnych godzinach przebiegały wokół tej linii. Najbliższy opór znajduje się na 2670, a w przypadku jego przełamania będę oczekiwał na atak na zakres 2680-84. Kolejne bariery znajdują się na 2694 oraz na 2715, gdzie znajduje się linia trendu spadkowego. W przypadku jej przebicia będę oczekiwał na test 2745 lub też 2766. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2649, a w przypadku jego przebicia będę zwracał uwagę na 2644 i 2638. Spadek poniżej tego ostatniego pułapu będzie zwiększał prawdopodobieństwo testu wsparć na 2628 i 2619. Ten ostatni poziom wynika z maksimum z kwietnia ub. i nie powinien zostać przełamany, o ile zwyżka ma być kontynuowana w dłuższym terminie. Sytuacja na wykresach nie jest jednoznaczna. Na
wykresie WIG-20 można doszukać się formacji flagi, która winna przekładać się na wybicie z konsolidacji w dół. Ale jak pokazała wczorajsza sesja rejon 2650 ponownie wczoraj został potwierdzony jako ważny dla strony popytowej. Na wykresie WIG-u ostanie oscylacje przypominają formację trójkąta symetrycznego, z którego należałoby oczekiwać na wybicie zgodne z kierunkiem krótkoterminowego trendu, czyli w tym przypadku w dół. W tym miejscu należy poczynić zastrzeżenie, iż formacje trójkątów poprzedzają ostatni ruch w kierunku danego trendu, co z kolei sugerowałoby spadek do nowych krótkoterminowych minimów, który winien zostać wykorzystany do zakupów, przed kolejnym wzrostem.
Tomasz Jerzyk

d4mn1kk

Podziel się opinią

Share
d4mn1kk
d4mn1kk