Trwa ładowanie...
d4gaf56
gpw

Komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów, lecz skala ruchu nie była znacząca. W pierwszej fazie sesji WIG-20 pogłębił tendencje spadkową do 2728, a w kolejnych godzinach na rynku przewagę miała strona popytowa.

Share
d4gaf56

Indeks przełamał poziom 2742, co należy interpretować jako wyraz słabości strony popytowej, z drugiej strony spadek od 2765 do 2728przybrał wzór spadkowej „trójki”, co zdaje się gwarantować pewną komplikację układu, gdzie ruch będzie elementem nieregularnej struktury. Wzrost w drugiej części wczorajszej sesji przybrał wór impulsu, w związku z czym dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu i testu zakresu 2759-60. W przypadku jego przebicia będę oczekiwał na test kolejnych barier na 2765 i 2770. Pokonanie tego ostatniego poziomu winno przekładać się na test ostatniego maksimum na 2787.

W przypadku jego przebicia podaż winna ujawnić się na 2796 lub też 2832. W przypadku silniejszego wzrostu celem winien być poziom 2855, gdzie znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2737, a w razie jego przełamania popyt winien ujawnić się na wczorajszym minimum na 2728. W przypadku jego przebicia kolejne wsparcia znajdują się na 2721 oraz 2694. Interpretacja wczorajszej sesji nie jest jednoznaczna, bowiem przełamanie wsparcia ma negatywne przesłanie i zdecydowanie sprzyja pogłębieniu ruchu spadkowego w perspektywie najbliższych dni. Najbardziej martwić musi jednak negatywna szerokość rynku, gdzie zdecydowana liczba spółek traci na wartości, natomiast spadek indeksów jest amortyzowany silną postawą KGHM-u. Sytuacja na innych rynkach jest jednak pozytywna i myślę, że ten czynnik będzie sprzyjał dziś kupującym. Główne indeksy światowe wyznaczył swoje nowe średnioterminowe maksima i zapewne inwestorzy w Polsce również będę liczyli na powielenie optymistycznego
scenariusza. Pytaniem pozostaje jedynie to czy wyższe otwarcie znów nie zostanie wykorzystane przez sprzedających, bo wyraźnie widać, iż w ostatnich dwóch tygodniach polski rynek nie jest w stanie wykorzystywać sprzyjającego otoczenia do kontynuacji ruchu wzrostowego.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25933/101221_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d4gaf56

Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione.

d4gaf56

Podziel się opinią

Share
d4gaf56
d4gaf56