Trwa ładowanie...
dnvt6kh

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a jedynie WIG-20 odnotował kosmetyczny spadek. Po słabszym otwarciu, jeszcze przed południem zostały wytyczone dzienne minima i w dalszej części sesji inicjatywa należała do strony popytowej. Główne indeksy wytyczyły nowe średnioterminowe maksima, ale chyba jeszcze bardziej cieszy fakt, iż powoli do łask kupujących powracają akcje małych i średnich spółek.

Share
dnvt6kh

Cały czas więcej spółek traci na wartości niż rośnie, ale widać, iż nie stanowi to dla rynku większego problemu. Aspekt szerokości może wydawać się niekorzystny, ale chyba największą cechą rynku, a w zasadzie głównych indeksów jest to, iż nie mają one możliwości spadku. Owszem na poszczególnych spółkach dochodzi do korekt, w niektórych przypadkach nawet dość głębokich, ale indeksy pozostają silne. W przypadku gdy jakieś spółki zaczynają być nieco "zmęczone" wzrostem to pojawiają się kolejne, które są po korekcie i które wyraźnie pomagają. Kilka tygodni temu takim papierem była TP SA, natomiast na ostatnich sesjach kupujących wspiera PGNiG oraz może jeszcze nieco nieśmiało, ale zawsze PBG. Najbliższy opór dla WIG-20 stanowi poziom 2382-3 pakt., a przebicie tego poziomu będzie miało pozytywne przesłanie i będzie sugerowało dalszy wzrost a kolejne opory będę widział na 2400 oraz na 2432 pakt.

W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna pojawić się na górnym ograniczeniu kanału wzrostowego na 2526 lub też na 2550 pakt. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2356 pakt., a w razie jego przebicia kupno winno pojawić się na 2342 lub też 2325 pakt. Przed sesją nie widać czynników, które skłoniłyby inwestorów do pozbywania się akcji, a w dalszej części sesji pewne, choć nie przesadnie wielkie znaczenie winny mieć dane o sprzedaży detalicznej. W ostatnich miesiącach ekonomiści mają rację i trudno teraz oczekiwać, by aż tak mocno rozminęli się z rzeczywistością by zmienić choćby krótkoterminowy trend. Patrząc na wykresy dużych spółek dziś będę zwracał uwagę na wykresy Cersanitu, który wczoraj dotarł do linii trendu wzrostowego na 15,83 zł i pytaniem pozostaje czy wsparcie to zadziała, skąd by kupujący mogli zainicjować kolejną falę wzrostową. Do potwierdzenia optymistycznego założenia konieczne jest przebicie 17,40 zł. W przypadku przełamania wsparcia będę oczekiwał na test dołka na 16,48 zł.

Pełna wersja raportu dostępna w formacie

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

dnvt6kh

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dnvt6kh

Podziel się opinią

Share
dnvt6kh
dnvt6kh