Trwa ładowanie...
d14stxb
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a z szeregu wyłamał się jedynie WIG-20 i to głównie za sprawą podaży na kilku spółkach na końcowym fixingu.
Share
d14stxb

Tym nie mniej skala spadku nie jest znaczącą, a indeks ten w dalszym ciągu znajduje się w polu rażenia swoich maksimów. Co więcej wczoraj w trakcie sesji kupującym udało się nadbić wtorkowe maksimum, ale styl tego ruchu niestety nie może budzić zachwytu. Tuż po otwarciu WIG-20 wytyczył minimum na 1830 pkt., po czym, dzięki uprzejmości zharmonizowanych zleceń koszykowych indeks w zasadzie pionowo odrobił straty i wytyczył nowe maksimum na 1895 pkt. Znów bliskość, chyba magicznego już poziomu 1900 pkt. zachęciła posiadaczy akcji do sprzedawania, ale skala tych ruchów niebyła znacząca. Najbliższe wsparcie dla indeksu wytycza wczorajsze minimum na 1830 pkt., a jego przełamanie będzie sugerowało test 1811 lub też 1785 pkt. Kolejne wsparcie znajduje się na 1769 pkt., a ewentualne przebicie tego poziomu będzie wymuszało rewizję poglądów na przyszłość. Do tego czasu, zakładam, iż indeks znajduje się w dalszym ciągu w fali trzeciej w obrębie fali c, która winna przybrać wzór impulsu. Czyli będzie jeszcze nieco
silniejsza korekta, po której winna mieć miejsce kolejna szarża kupujących. Najbliższy opór znajduje się na 1889 pkt., a w razie jego przebicia będę liczył na atak na 1921 pkt. W razie silniejszego ruchu kolejnym celem winie być poziom 1972 lub też 2008 pkt. W przypadku silniejszego wzrostu celem winien być zakres 2165-2180 pkt., ale chyba tych poziomów, przed silniejszą korektą nie da się osiągnąć. Patrząc na wykresy spółek z WIG-20 najlepsze wrażenie sprawiają akcje Cersanitu, Getinu oraz Pekao SA. Pierwsza ze spółek nadbiła opór na 12,86 zł, co z kolei sugeruje walkę o wyższe cele czyli 15 lub też 15,80 zł. Jako wsparcie winien teraz działać poziom 11,78 zł. W tym miejscu chciałbym wspomnieć również o akcjach BRE, które centralnie dotarły do oporu na 168 zł i pojawia się pytanie co dalej. Struktura ruchu sugeruje, iż zwyżka winna być dalej kontynuowana, ale papier od dołka zyskał już prawie 100% i w przypadku tej spółki byłbym ostrożny. Pokonanie 168 zł winno przekładać się na test 198 lub też 210 zł.
Najsłabiej w dalszym ciągu przedstawia się wykres TP SA i przynajmniej optycznie papier przymierza się do testowania wsparć wynikających z: minimum na 17,15 zł i leżącej nieco niżej linii trendu wzrostowego na 16,83 zł. Do poprawy wskazań dla tej spółki konieczny wydaje się wzrost powyżej 18,71 zł.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/22206/050709_biuletyn_poranny.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d14stxb

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d14stxb

Podziel się opinią

Share
d14stxb
d14stxb