Trwa ładowanie...
d4e07ql
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a WIG i WIG-20 poprawiły wcześniejsze minima. Po słabszym otwarciu WIG-20 wytyczył dno na 1849 pkt., a w kolejnych godzinach na rynku przeważali kupujący.
Share
d4e07ql

Tym nie mniej wczorajsza sesjach charakteryzowała się sporą zmiennością nastrojów, co przekładało się na dość spore dystanse pokonywane przez indeksy. Na dziennym wykresie na WIG-20 widać pewne zainteresowanie kupnem akcji w rejonie 1900 pkt. Powyższe wsparcie wynika z równości fal spadkowych i mimo, że jest na poszczególnych sesjach nieznacznie naruszane nie wykluczyłbym, iż kupujący podejmą próbę ponownego skorygowania spadku. Do takiego wniosku poza odbiciem w USA, skłania odwrócony młot na dziennym wykresie świecowym WIG-20, a pytaniem pozostaje skala takiego ewentualnego ruchu.

Jak pokazała wczorajsza sesja słabe odbicia niekorzystnie odbijają się w momencie ponownego pogorszenia nastrojów w wyniku czego indeksy wykonują nowe minima. Należy pamiętać, iż indeks szerokiego rynku znajduje się w pobliżu ważnego, w moim odczuciu, wsparcia na 28800 pkt. i myślę, że w pobliżu powyższego poziomu będzie narastała skłonność do spekulacyjnego kupna akcji w oczekiwaniu na silniejsze odreagowanie, W perspektywie krótkoterminowej najbliższy opór dla WIG-20 znajduje się na 1909 pkt., a w razie jego sforsowania będę zwracał uwagę na 1963 pkt.

Ewentualne sforsowanie tego poziomu winno zapowiadać test poziomu 2016 lub też w przypadku silniejszego wzrostu 2098 pkt. Najbliższe wsparcie znajduje się na 1888 pkt., a przełamanie tego pułapu będzie zapowiadało test wczorajszego dołka na 1849 pkt. W przypadku jego przełamania popyt winien pojawić się na 1788 pkt. W analizie spółek uwagę zwraca słabość akcji BRE, które aktualnie znajdują się w pobliżu wsparcia na 178 zł. Myślę, że na powyższym poziomie winien pojawić się spekulacyjny popyt, w oczekiwaniu na silnie odreagowanie spadku. Swoje minimum poprawiły również akcje PBG, co sugeruje pogłębienie spadku z potencjalnym celem na 164,50 zł, gdzie znajduje się dolne ograniczenia kanału spadkowego.

d4e07ql

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/20953/171008_biuletyn.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4e07ql

Podziel się opinią

Share
d4e07ql
d4e07ql