Trwa ładowanie...
d23gizv
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a sesja dostarczyła sporo emocji, lecz mimo wszystko niewiele wyjaśniła.
Share
d23gizv

Jak patrzę na dzienne wykresy to widać, iż trwa walka wokół zwyżkujących średnich krótkoterminowych z 15 sesji. Każda próba sforsowania tych barier spotyka się z aktywną odpowiedzią ze strony sprzedających, którzy zdecydowanie wykorzystują wszelkie przejawy optymizmu do plasowania akcji w karnetach. Ale średnie zwyżkują, w związku z czym indeksy też poprawiają swoje lokalne maksima. WIG-20 tuż po otwarciu wytyczył wierzchołek na 2259 pkt. by w kolejnych godzinach oddać cały wzrost, a w końcówce sesji zdołał przetestować rejon wsparcia, wynikający z wcześniejszego minimum na 2174 pkt. Wymowa dziennego wykresu świecowego jest negatywna, gdyż widzimy długi czarny korpus, który w zasadzie objął wcześniejszą świecę. Niby wymowa jest negatywna sugerująca pogłębienie spadku, ale zastanawiam się czy osiągnięcie nowych, krótkoterminowych maksimów przez indeksy w USA nie będzie miało większego znaczenia. Cały czas wykresy świecowe zarówno w ujęciu dziennym jak i tygodniowym ostrzegają przed możliwością odwrócenia
trendu, lecz z drugiej strony jeśli spojrzymy na ostatni wzrost na WIG-20 to dostrzeżemy impuls od dna na 2106. Może on wieńczyć wzrost od ostatniego dołka, ale z równym powodzeniem może on startować nową falę wzrostową, gdzie wczorajszy spadek jest zupełnie naturalną korektą do zakresu fali 4 niższego rzędu. W takich założeniach indeks winien inicjować kolejną falę wzrostową, a pierwszy ważny opór będę widział na średniej krótkoterminowej z 15 sesji, która teraz znajduje się na 2207 pkt. W przypadku jej pokonania podaż winna pojawić się na 2227 pkt., gdzie znajduje się 61,8% zniesienia wczorajszego spadku. W przypadku sforsowania tego poziomu będę oczekiwał na ruch w kierunku wczorajszego maksimum na 2259 pkt. Sforsowanie tego poziomu będzie wskazywało na dużą siłę kupujących i winno zapowiadać atak na szczyt na 2317 pkt.

Najbliższe i zarazem istotne wsparcie widzę na poziomie ostatnich minimów na 2174 pkt. W przypadku przełamania tego wsparcia będę liczył na test 2165 pkt., lub też 2144 pkt. Kluczowe wsparcie widzę na 2118 pkt., a jego przełamanie będzie potwierdzało narastającą przewagę sprzedających, co z kolei będzie sugerowało pogłębienie tendencji spadkowej poniżej 2106 pkt. Potencjalnym celem winien być poziom 2050 pkt.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d23gizv

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/22965/20090911_biul_por_pl.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d23gizv

Podziel się opinią

Share
d23gizv
d23gizv