Trwa ładowanie...
d2i6bcm
gpw
08-10-2008 09:15

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, po wyższym otwarciu pojawiła się podaż, która sprowadziła indeksy do nowych minimów, natomiast kolejne godziny upłynęły pod znakiem próby odbicia. Dziś patrząc na zachowanie giełd azjatyckich, rodzi się pytanie co będzie w Europie, w tym i w Polsce.

d2i6bcm
d2i6bcm

Uważam, że skala spadków na rynkach światowych jest dewastująca w sensie psychologicznym. Okazuje się, iż teraz skala spadków może być jeszcze większa niż ta, którą obserwowaliśmy w styczniu. Co gorsza coraz więcej poziomów subiektywnie uważanych za istotne jest przebijana, a w przypadku wielu spółek są to jedyne poziomy, gdzie pojawia się popyt. Niestety presja sprzedających powoduje, iż wsparcia są z dużą swobodą przełamywane, a to z kolei nie wróży najlepiej w najbliższych dniach.

Najbliższe wsparcia dla WIG-20 znajduje się na poziomie wynikającym z wczorajszego minimum na 2154 pkt. W rejonie wsparcia na 2160 pkt., pojawiło się zainteresowanie zakupami, które pozwoliło zniwelować skalę spadku, aczkolwiek nie wydaję mi się by ten poziom zdołał się obronić w świetle załamania na giełdach azjatyckich. Przełamanie tego wsparcia będzie sugerowało test zakresu 2050-2060 pkt. i myślę, iż jest to kolejny ważny pułap. Ewentualne jego przełamanie będzie sugerowało test poziomu 1923 pkt.

Najbliższy opór dla indeksu znajduje się na 2224 pkt., ale mało prawdopodobne wydaje się dziś przed sesją by indeks testował ten opór. Jakbym nie miał racji należałoby oczekiwać na wzrost do 2274 pkt. Większość spółek z WIG-20 znajduje się w silnych trendach spadkowych, a najsłabsze wrażenie sprawiają akcje spółek KGHM i GTC, które w zasadzie nie są znaleźć wsparcia. W przypadku KGHM przełamany został pułap wynikający z równości fal spadkowych, a obecnie papier znajduje się w pobliżu dolnego ograniczenia kanału spadkowego, które znajduje się na 38,26 zł. Kolejne wsparcie wytycza linia długoterminowego trendu wzrostowego na 36,67 zł.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/20879/081008_biuletyn.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d2i6bcm

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2i6bcm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6bcm