Trwa ładowanie...
d4cis8w
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, które zdołały wykasować ponad 70% ostatnich wzrostów. Dziś ponownie na świecie jest straszno i wiele wskazuje, iż negatywny sentyment udzieli się także inwestorom na GPW.
Share
d4cis8w

Tym niemniej analizując zachowanie wykresów widać, iż główne indeksy amerykańskie (DJIA, S&P 500) korygują wcześniejsze zwyżki. Mimo sporego spadku, zarówno w ujęciu punktowym jak i procentowym to spadek wykasował nieco ponad 62% wcześniejszych wzrostów, ponadto indeksy te w dalszym ciągu mają spory zapas do piątkowych minimów. W znacznie gorszym położeniu jest warszawski rynek, gdzie skala odbicia była daleko mniejsza, a wczorajszy ruch sprawił, iż ostatnie minima znajdują się w polu rażenia, zważywszy na możliwość emocjonalnego otwarcia.

Wczoraj WIG-20 przebił kluczowe wsparcie na 1990 pkt. i to w moim odczuciu sugeruje test, mówiąc wprost, spadek poniżej 1874 pkt. Tym nie mniej struktura ruchu od szczytu na 2134 pkt. przybrała strukturę impulsu i najbliższe godziny winny raczej przynieść pewne odreagowanie spadków z potencjalnym celem na 2017 lub te ż w bardziej optymistycznych założeniach na 2038 lub też 2062 pkt. Czy tak się stanie? Zobaczymy, ale taki ruch zupełnie by mnie nie zdziwił. W nieco dłuższej, kilkudniowej perspektywie należy liczyć się, iż dołek na 1874 pkt. nie zdoła się obronić, a zapewne wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, czy znów potwierdzenie dominującego trendu spadkowego stanie się motywem do dalszej silnej wyprzedaży, czy też po naruszeniu minimów pojawi się popyt do śmielszego odbicia. Patrząc na słabość polskiego rynku na przełomie minionego weekendu, wydaje się, iż przełamanie minimów spotka się z kolejną silna falą wyprzedaży, która winna zauważalnie pogłębić spadek. Potencjalne wsparcia widziałbym na 1788 lub
też 1698 pkt. W razie silniejszego ruchu popyt winien pojawić się na 1514 pkt. Patrząc na wykresy dużych spółek, po wczorajszej sesji słabo zaczął wyglądać również Bioton. Spółka ta w ostatnich miesiącach zachowywała się silniej od rynku i nie ustanawiała nowych minimów, ale teraz mam wrażenie, iż papier ponownie będzie testował wsparcia w zakresie 0,34-0,36 zł.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d4cis8w

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/20945/20081016_biuletyn.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4cis8w

Podziel się opinią

Share
d4cis8w
d4cis8w