Trwa ładowanie...
d3sp4n3
d3sp4n3
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz poranny

Piątkowa sesja zakończyła się wzrostem indeksów, jednakże układ sił na rynku nie uległ istotnej zmianie. Najlepsze wrażenie obecnie sprawia indeks spółek średniej wielkości, który znajduje się w rejonie średnioterminowego maksimum na 2772.
Share
d3sp4n3

Pozostałe indeksy nie zdołały jeszcze poprawić swoich maksimów, a najbliżej do szczytu ma indeks szerokiego rynku WIG. W przypadku WIG-20 ostatnie sesje upłynęły pod znakiem oscylacji wokół linii krótkoterminowego trendu spadkowego, gdzie kupującym udało się opór pokonać, ale jak na razie są problemy z kontynuacją zwyżki. Najbliższe opory wyznaczają ostatnie maksima na 2661 i 2664, a ich pokonanie winno przekładać się na test zakresu 2676-2686.

Jest to kluczowa strefa dla indeksu, a jej przebicie winno przekładać się na atak na szczyt na 2703. W przypadku przebicia tego poziomu będę liczył na test 2711-2715, a w przypadku silniejszego ruchu celem winien być poziom 2752, gdzie znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego. Najbliższym wsparciem jest piątkowe minimum na 2626, a w razie przebicia popyt winien pojawić się na 2611. Ten ostatni pułap ma kluczowe znaczenie, a jego przełamanie będzie wyrazem słabości kupujących. W takim wypadku trzeba będzie się liczyć z perspektywą testu minimum na 2592. Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu, ale nie wydaje mi się by rynek był w stanie bardziej zdecydowanie opowiedzieć się w którą stronę będzie zmierzał w najbliższych dniach. Spodziewam się podejścia pod opór w zakresie 2676-2686, ale raczej powyższy pułap nie zostanie pokonany.

Kolejne sesje winny przynieść test ostatnich minimów z perspektywą pogłębienia korekty do 2574 lub też 2536. Patrząc na struktury ruchu cen to ewidentnie widać, iż mamy do czynienia z ruchami korekcyjnymi, co z kolei sugeruje, iż potencjał wzrostowy nie jest jeszcze wyczerpany. Z drugiej strony nie sposób nie dostrzec pewnych symptomów słabości w ostatnim wzroście od 2592, co z kolei zdaje się wskazywać, iż korekta nie jest jeszcze zakończona.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25624/biul_02_11.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d3sp4n3

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3sp4n3

Podziel się opinią

Share
d3sp4n3
d3sp4n3