Trwa ładowanie...

Komisja Europejska. Jedna ładowarka do wszystkich urządzeń? KE naciska

Komisja Europejska (KE) planuje ułatwić życie użytkownikom elektroniki. Eurodeputowani KE już teraz naciskają na producentów, by w niedługim czasie ujednolicić ładowarki i zredukować ilość elektrośmieci. Czy jest to wykonalne?

Share
Komisja Europejska. Jedna ładowarka do wszystkich urządzeń? KE naciskaŹródło: iStock.com, fot: ichz
d1e35e5

Komisja Europejska. Jedna ładowarka do wszystkich urządzeń? KE naciska

Komisja Europejska proponuje rozwiązanie, które wprowadzałoby na rynek jedną ładowarkę do ładowania wszelkich sprzętów elektronicznych. Właśnie takim postulatem do producentów elektroniki wystąpiła właśnie KE.

Oglądaj: Spór o kontrowersyjną ustawę. "Jest wyjątkowo szkodliwa”

Europosłanka Róża Thun poinformowała za pośrednictwem Twittera, że na całym świecie powstaje około 50 mln ton e-odpadów rocznie, średnio ponad 6 kg na osobę. - Musimy ograniczyć mnożenie tych elektrośmieci - zarówno ze względu na środowisko, jak i na komfort naszego życia! - podkreśliła.

d1e35e5

Komisja Europejska. Jedna ładowarka do wszystkich urządzeń? KE naciska

Przypomnijmy, że w czasie trwania debaty, która odbyła się w KE 13 stycznia, część eurodeputowanych proponowała wprowadzenie regulacji prawnych w tym zakresie. – Chcemy, żeby do lipca bieżącego roku Komisja Europejska przedstawiła konkretne propozycje w celu wprowadzenia jednolitej ładowarki do wszystkich przenośnych urządzeń elektronicznych – mówiła wówczas Róża Thun.

Obecnie najbardziej popularnymi typami złącz wykorzystywanych przez producentów, są: micro USB, USB-C oraz Lightning od Apple.

d1e35e5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e35e5
d1e35e5