Trwa ładowanie...

Komornik u miliardera

Komornik chce 58 mln zł od Ryszarda Krauzego, jednego z najbogatszych Polaków. Od ubiegłego tygodnia zajmuje akcje Polnordu, Biotonu, Petroinvestu oraz gotówkę na kontach miliardera - pisze "Puls Biznesu".

Share
Komornik u miliardera
Źródło: Jupiterimages
d4abyll

Komornik chce 58 mln zł od Ryszarda Krauzego, jednego z najbogatszych Polaków. Od ubiegłego tygodnia zajmuje akcje Polnordu, Biotonu, Petrolinvestu oraz gotówkę na kontach miliardera - pisze "Puls Biznesu".

Aktywa zajęte przez komornika warte są co najmniej kilkaset milionów złotych. Wszystko to przez dług jaki chce odzyskać syndyk Telewizji Familijnej(TF), nie udanego projektu medialnego spółki Prokom Investments należącej do Krauzego - informuje "Puls Biznesu". Wszystko zaczęło się w 2001 roku kiedy biznesmen razem ze spółkami Skarbu Państwa (m.in. KGHM, Orlen, PZU)
zainwestował w projekt telewizyjny. Wszyscy wpłacili po 26 mln zł oraz zobowiązali się do wykupu obligacji także na 26 mln zł. Jako jedyny papierów dłużnych nie wykupiła spółka Prokom Investments.

Zarząd TF uznał, że to właśnie brak wykupu obligacji przez Krauzego spowodował kryzys finansowy w spółce i doprowadził do jej upadku. Od 2002 roku telewizyjna spółka domagała się więc wypłaty 28,5 mln zł długu Prokom Investments (kwota wraz z odsetkami urosła dziś do 58 mln zł), a w 2003 roku po jej upadku zobowiązania przejął syndyk. 15 czerwca 2010 roku w dziewiątym już wyroku w tej sprawie Sąd Apelacyjny nakazał spłatę długu przez spółkę Krauzego.

d4abyll

Czynności windykacyjne syndyk zlecił nie komornikowi z Gdańska, gdzie działa biznesmen, ale z Miastka w woj. pomorskim - informuje "PB". Komornik zajmuje wszystko co należy do Krauzego, w sumie majątek wart kilkaset milionów złotych. Są to akcje nie tylko notowanych na giełdzie w Warszawie spółek Krauzego, ale także innych firm, gotówka na kontach a nawet ruchomości w gdańskiej siedzibie spółki.

Wp.pl / Puls Biznesu

d4abyll

Podziel się opinią

Share
d4abyll
d4abyll