Trwa ładowanie...
d31m8t7
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Konsolidacja

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najlepsze wrażenie pozostawiły akcje małych spółek, gdzie sWIG80 zyskał ponad 1,7%. Pozostałe indeksy też zyskały ponad 1%, co wskazuje na pozytywne nastroje na rynku, dodatkowo okraszone nowymi szczytami na mWIG40 i sWIG-80.
Share
Konsolidacja
Źródło: Thinkstockphotos
d31m8t7

W przypadku WIG-20 po wyższym otwarciu indeks wyznaczył maksimum na 2554 , a w kolejnych godzinach miała miejsce korekta wzrostu.
Dzienne minimum zostało wyznaczone na 2532, ale końcówka sesji należała do kupujących, którzy zapewnili zamknięcie nieznacznie poniżej dziennego maksimum. Ostatnie ruchy przybierają wzory typowo korekcyjne, co wskazywałoby, iż potencjał wzrostowy nie został jeszcze wyczerpany. Najbliższy opór dla indeksu wyznacza maksimum na 2567, a w razie jego sforsowania będę oczekiwał na test 2577 lub też 2585. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna ujawnić się na 2600 lub też na szczycie z początku roku na 2634. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2540, a w razie jego przełamania kupujący winni bronić wczorajszego minimum na 2532. Sygnałem słabości będzie przełamanie minimum na 2518, co z kolei winno przekładać się na test 2494 lub też w przypadku silniejszego spadku 2454. Ten ostatni pułap wynika z dna z poprzedniego piątku i na tym pułapie winny być powstrzymywane wszelkie inicjatywy sprzedających. Kluczowym wsparciem jest aktualnie poziom 2410. Konsekwentnie zakładam, iż w krótkim terminie zwyżka jest w
zaawansowanej fazie, prawdopodobny jest wzrost nowego maksimum, ale generalnie na wyższych poziomach spodziewam się większej aktywności sprzedających. Spodziewana korekta winna obejmować wzrost od dna na 2332 do szczytu, a potencjalnym celem wynikającym z dna fali czwartej niższego rzędu winien być 2454. Po korekcie oczekiwałbym na kolejną falę wzrostową, która powinna poprawić szczyty.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/32209/131025_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
analityk techniczny
DM BZ WBK

d31m8t7

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d31m8t7

Podziel się opinią

Share
d31m8t7
d31m8t7