Trwa ładowanie...

Konsolidacji ciąg dalszy

Poniedziałkowa sesja dla kontraktów terminowych rozpoczęła się poniżej odniesienia. Od samego rana trwały jednak zakupy i koło godziny 10:00 FW20 wyszły na plus. Dobre nastroje budowane były paradoksalnie brakiem istotnych informacji.
Share
Konsolidacji ciąg dalszy
Źródło: BM BPH
d1b41pl

Zarówno kalendarz makro jak i doniesienia z Europy nie grały wczoraj głównej roli, co pozwoliło na wzrosty w Warszawie. Do 13:00 kurs zaliczył swoje maksimum na poziomie 2 069 pkt. Kupujący dobrze wykorzystali fakt małej aktywności strony podażowej, dzięki czemu po części uodpornili się na negatywną wiadomość o zamiarze złożenia przez spółki z grupy PBG wniosku o upadłość układową, jaka spłynęła na rynek po 13:00. W efekcie notowania powróciły do poziomów zamknięcia z piątku. Po 15:00 popyt ponownie wrócił do gry, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku FW20WS zakończyła dzień na 0,15% plusie. LOP po sesji wyniósł 115,7 tys.

 Wykres indeksu WIG20
Źródło: Wykres indeksu WIG20

Notowania pierwszej sesji tygodnia wpisały się w obraz poprzednich dni. Na wykresie świecowym utworzyła się kolejna biała świeca, umiejscowiona w zakresie notowań z piątku. Kurs, notując zaledwie 0,15% wzrost na zamknięciu, zatrzymał się na SK15, tym samym nie zmieniając technicznego obrazu z poprzedniego dnia. Nadal widoczne jest niezdecydowanie inwestorów, które prawdopodobnie utrzyma się do końca tygodnia, w szczególności w kontekście zbliżającego się dnia wolnego. Podobne wnioski niesie za sobą analiza obserwowanych wskaźników. RSI wykonał ruch boczny podobnie jak jego filtry.

d1b41pl

Wyhamowanie trendu spadkowego wykazuje natomiast ADX, który utrzymał wartość 44 pkt, ale przy obniżającej się co dnia wartość linii sygnalnej DI-. W tym kontekście utrzymywanie aktualnych poziomów przemawia na korzyść kupujących i może sprowokować atak na ostatnie lokalne szczyty, który jednak uzależniony będzie od determinacji kupujących. Z drugiej strony przedłużająca się konsolidacja w okolicach dołków może stać się czynnikiem motywującym podaż.

  • Wsparcie: 2024, 2014, 1993
  • Opór: 2066, 2085, 2097
d1b41pl

Podziel się opinią

Share
d1b41pl
d1b41pl