Trwa ładowanie...
d393ybr

Korekta trwa

Na rynkach obserwujemy chwilowe ocieplenie klimatu inwestycyjnego. Widać chęć do odreagowania po silnych spadkach obserwowanych w minionym tygodniu. Korekta ma szanse rozwinąć nieco skrzydła, jednak najprawdopodobniej nie na długo.

d393ybr
d393ybr

Tematem numer jeden oczywiście pozostaje Grecja. Rynkom nie daje o sobie zapomnieć również Hiszpania, gdzie podwyższona została relacja deficytu budżetowego do poziomu 8,9% PKB. Jak na razie jednak rentowność hiszpańskiego długu lekko spada. Z kolei zmienne sondaże w Grecji dają nadzieję na utworzenie koalicji po czerwcowych wybporach. Impulsem do rozszerzenia korekty były dzisiejsze dane z Chin, gdzie indeks wskaźników wyprzedzających wzrósł w kwietniu o 0,8% w ujęciu miesięcznym. Dane te wskazują na to, że być może chińskiej gospodarce uda się uniknąć głębszego spowolnienia. Rynki z nadzieją czekają również na jutrzejszy szczyt Unii Europejskiej. Najprawdopodobniej jednym z tematów poruszanych na spotkaniu będą wspólne obligacje strefy euro, których zwolennikiem jest Hollande. Za takim rozwiązaniem opowiadają się również Włochy, Hiszpania i Komisja Europejska. W dalszym ciągu nieugięte stanowisko w tej kwestii mają Niemcy, które nie chcą w pewnym sensie stracić na wiarygodności.

Eurodolar koryguje ostatnie spadki, choć ma trudności z wygenerowaniem silniejszego odbicia. W dniu dzisiejszym ponownie forsowany jest poziom 1,2800, co może przyczynić się do wyjścia powyżej wczorajszego maksimum i rozszerzenia korekty w rejon 1,2890-1,2900. Silnym wsparciem pozostają okolice 1,2730. Na poprawie globalnych nastrojów rynkowych zyskuje natomiast złoty, który nie zareagował w dniu wczorajszym na nieco słabsze dane na temat produkcji przemysłowej. W średnim terminie najprawdopodobniej utrzyma się presja na dalszą wyprzedaż złotego, jednak zdaniem członka RPP Andrzeja Kaźmierczaka, Polska jest przygotowana do obrony kursu złotego w przypadku gdyby problemy strefy euro spowodowały gwałtowne osłabienie polskiej waluty. W centrum uwagi inwestorów pozostają dane z USA na temat sprzedaży domów na rynku wtórnym, a także indeksu Richmond Fed. Wyższe odczyty dobrze wpisałyby się w nieco lepsze nastroje obserwowane na rynku od początku tego tygodnia.
EURPLN
Eurozłoty zbliża się w rejon istotnego wsparcia na poziomie 4,30. Jak na razie kurs wspiera się na linii TenKan na wykresie dziennym. Dopiero przełamanie tego poziomu z technicznego punktu widzenia będzie symptomem do rozszerzenia korekty wzrostowej na PLN. Najbliższym oporem pozostają okolice 4,36.
EURUSD
Na wykresie godzinowym notowania EURUSD znajdują się w kanale wzrostowym, którego górne ograniczenie wyznacza obecnie opór w rejonie 1,2890, natomiast dolne ograniczenie wskazuje na najbliższe wsparcie na poziomie 1,2770. NA wykresie 4h notowania utrzymują się w dalszym ciągu poniżej dolnego ograniczenia chmury ichimoku.
GBPUSD
Notowania GBPUSD pozostawały stabilne w dniu wczorajszym. Na wykresie dziennym pojawiała się w poniedziałek formacja młota w rejonie wsparcia w postaci 50% zniesienia Fibo, jednak ja na razie nie było to impulsem do wygenerowania dynamicznego odpicia na tej parze. To stawia pod znakiem zapytania możliwość kontynuacjiobicia na tej parze. Silnym wsparciem pozostają okolice 1,5730.
EURJPY
EURJPY kontynuuje wzrosty, tak więc realizuje się scenariusz zakładający odbicie w okolice 102 jenów z euro. W przypadku utrzymania się pozytywnych nastrojów na rynkach jest szansa na rozszerzenie korekty w rejon górnego ograniczenia kanału spadkowego, które wyznacza silny opór na poziomie 103,40.
Autor: Anna Wrzesińska
www.idmtrader.pl

d393ybr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d393ybr